Darbo aktualumas. Pelno mokestis Lietuvos Respublikoje atsirado gan neseniai. Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymas įsigaliojo su kai kuriomis išimtimis 2002 metų sausio 1 dieną. Pelno mokestį moka apmokestinamieji vienetai: Lietuvos vienetas – juridinis asmuo, įregistruotas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka, užsienio vienetas – užsienio valstybės juridinis asmuo ar organizacija, kurių buveinė yra užsienio valstybėje ir kurie įsteigti arba kitokiu būdu organizuoti pagal užsienio valstybės teisės aktus, taip pat bet kuris kitas užsienyje įsteigtas, įkurtas ar kitaip organizuotas apmokestinamasis vienetas.
Pelno mokesčio mokėtojai turi gerai žinoti šio mokesčio mokėjimo tvarką, bei kaip jį apskaičiuoti ir laiku už jį susimokėti.
Darbo objektas. Pelno mokesčio objektas – apmokestinamasis pelnas.
Darbo tikslas. Išnagrinėti metinį pelno mokestį ir jo apskaičiavimą Lietuvoje.
◦ Mokslinė literatūra;
◦ Statistinė medžiaga;
◦ Dokumentai, įstatymai, norminai aktai;
◦ Internetas.
1. pelno mokesčio sistema
Juridinių asmenų pelno mokestį reglamentavo 1990 m. liepos 31 d. priimtas LR juridinių asmenų pelno mokesčio įstatymas (Žinios, 1990, Nr 24) ir vėlesni jo pakeitimai bei papildymai, taip pat iš dalies LR mažųjų įmonių įstatymas (Valstybės žinios, 1995, Nr. 35).
1 pav. Pelno mokesčio instrumentarijus Lietuvos sąlygomis.
2. Mokesčio mokėtojai
Pelno mokesčio mokėtojai yra:
1) Lietuvos vienetas – dar vadinamas Lietuvos apmokestinamasis vienetas tai yra juridinis asmuo, įregistruotas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.
2) Užsienio vienetas (dar vadinamas užsienio apmokestinamuoju vienetu ) - tai yra užsienio valstybės juridinis asmuo ar organizacija, kurių buveinė yra užsienio valstybėje ir kurie įsteigti arba kitokiu būdu organizuoti pagal užsienio valstybės teisės aktus, taip pat bet kuris kitas užsienyje įsteigtas, įkurtas ar kitaip organizuotas apmokestinamasis vienetas.
Pelno įstatymo nustatyta tvarka pelno mokesčio nemoka:
1) biudžetinės įstaigos;
2) Lietuvos bankas;
3) pelno nesiekiantys vienetai - vienetas, kurio veiklos tikslas nėra pelno siekimas ir kuris pagal jo veiklą reglamentuojančius teisės aktus gauto pelno neturi teisės skirstyti savo steigėjams ir (arba) dalyviams;
4) valstybė ir savivaldybės, išskyrus pelno įstatymo VII skyriuje numatytus atvejus;
5) valstybės ir vietos savivaldos institucijos, įstaigos, tarnybos ar organizacijos;
6)...
Šį darbą sudaro 5388 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!