Laisvi mainai ir specializacija sudaro sąlygas inovacijai, efektyvumo ir visų dalyvaujančių šalių gerovės augimui. Vienas iš esminių gerovės augimo veiksnių - technologija - yra tiesiogiai susijęs su laisva prekyba, kuri suteikia galimybę šalims įsivežti trūkstamos aukštesnio lygio technologijos, o užsienio prekių konkurencija skatina technologijų tobulinimą.
Pagrindinis kursinio darbo tikslas – išanalizuoti bei nustatyti pasirinktų metalo gaminių eksporto įtaką bendram Lietuvos metalų sektoriaus eksportui.
1. Teoriškai išnagrinėti metalo pramonės produktų eksporto iš Lietuvos būtinumą sąlygojančias priežastis.
2. Išanalizuoti eksporto bei importo rodiklius, paskaičiuoti jų balansą, numatyti pakitimus pieno pramonės produktų eksporto dinamikoje.
3. Atlikti eksporto perspektyvų analizę bei prognozę ateičiai.
Tyrimui naudojami matematiniai bei statistiniai metodai.
1.1 LIETUVOS eksporto BŪKLĖS ANALIZĖ
Dokumentinių tyrimų pagalba buvo analizuojama ir apibendrinama informacija apie Lietuvos eksportą, jo dinamiką, augimo tempus, santykį su BVP. Remiantis Statistikos departamento pateikta informacija, buvo išsamiai analizuojami Lietuvos eksporto partneriai, jų sudaroma dalis šalies eksporto struktūroje, eksporto į skirtingas šalis apimčių kitimas per 1999 – 2003 metus. Taip pat dėmesys buvo skirtas Lietuvos eksporto balansui. Pagaliau buvo stengiamasi atsakyti kas yra pagrindiniai eksportuotojai ir kokią dalį visoje eksporto struktūroje sudaro jų eksportuojama produkcija.
Lietuvos užsienio prekybos pradžia galima laikyti prekybos liberalizavimą, kuris prasidėjo 1993m., priėmus naują muitų tarifų įstatymą ir panaikinus kiekybinius eksporto apribojimus. Ribotam laikui buvo palikti eksporto muitai tik kai kuriems vietiniams žaliavų produktams. Importui buvo nustatyti beveik vienodi ir santykinai nedideli muitai. Kartu pamažu buvo šalinami mokėjimų apribojimai. Daugelio netarifinių prekybos barjerų pašalinimas ir santykinai nedideli importo muitai prisidėjo prie spartaus užsienio prekybos apimties didėjimo. Lyginant su 1996 ar 1997m., 2000m. pasikeitė pagrindinės šalys partnerės– pastaraisiais metais ja tapo ES. Šiuo metu tiek eksportas, tiek importas iš ES sudaro daugiau nei pusę Lietuvos užsienio prekybos. Vien tik prekyba su Vokietija sudaro apie trečdalį.
1.2 Mtalo ir metalo gaminių pramonės SSGG analizė
Labai mažas darbo našumas metalo ir metalo gaminių pramonėje sumenkina šios pramonės šakos patrauklumą. Pramonės konkurencingumo mažėja...
Šį darbą sudaro 6213 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!