Metaduomenys – duomenys apibūdinantys kitus duomenis. Tačiau vieno objekto duomenys gali būti kito objekto metaduomenimis. Taigi nėra didelio skirtumo tarp duomenų ir metaduomenų. Viskas priklauso nuo perspektyvos.
Turinio objektas – teksto dokumentas, paveiksliukas, video, audio ar kitoks failas. Turinio valdymo sitemos atžvilgiu jis yra nedalomas.
Ontologija – sąvokas (angl.: “concepts”) ir sąryšius tarp jų vaizduojantis tinklas [LM03].
Įvadas
Pastaruoju metu tiek verslo tiek ir mokslo institucijų talpinamos į Internetą informacijos kiekiai pastebimai auga. Atsiranda poreikis informacinių technologijų kurios palengvintų šį procesą ir tuo pačių padėtų vartotojams atskirti jiems svarbią informaciją nuo nesvarbios. Šias problemas turėtų spręsti turinio valdymo sistemos (TVS). Pagrindinis TVS trūkumas yra tai, kad jų funkcionalumas dažniausiai yra orientuotas į turinio talpinimo procesą. Turinio objektų organizavimui sistemos viduje skiriama mažai dėmesio, ko pasekoje augant talpinamų duomenų kiekiui tampa sunku rasti reikiamą informaciją. Taigi išryškėja naujų turinio organizavimo metodų poreikis. Metaduomenų panaudojimas turinio organizavime yra vienas iš būdų spręsti šią problemą.
Darbo tikslas
Šio darbo tikslas yra išnanalizuoti tradicinių TVS turinio organizavimo problemas, pateikti informaciją kaip jas būtų galima spręsti turinio organizavimui naudojant temų žemėlapių (angl.: “topic maps”) forma užrašytus metaduomenis.
1. Tradicinės turinio valdymo sistemos
1.1. Pagrindinės TVS sudedamosios dalys
TVS skirtos spręsti turinio valdymo problemas atsirandančias kai į svetainę reikia talpinti didelius duomenų kiekius ir tuo užsiima daug vartotojų [Mcg02]. Tradicinės TVS paprastai suteikia tokias galimybes:
1. Įrankiai turinio kūrimui. Visos TVS suteikia vienokį ar kitokį vartotojo interfeisą, kurio pagalba autoriai ir redaktoriai gali pasiekti ir keisti turinį. Ši aplinka dažniausiai sudaryta iš keleto skirtingų, ir netgi nepriklausomų programų.
2. Turinio saugyklą. Visos TVS leidžia organizuoti turinį ir pateikia struktūrą kurioje turinio objektai gali būti kategorizuojami ir vėliau surandami. Tai įprastai padaroma naudojant įvairias papildomas metaduomenų schemas.
3. Lygiagrečių įvykių valdymas. Daugelis TVS pateikia galimybę spręsti probelmą, kai įvyksta konfliktas vartotojams keičiant tą patį turinį vienu metu.
4. Priėjimo kontrolė. Daugelis TVS turi vartotojų autentifikacijos ir skirtingų teisių priskyrimo skirtingoms...
Šį darbą sudaro 3070 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!