Šperos

Mėnulio ir saulės kalendoriai

10   (1 atsiliepimai)
Mėnulio ir saulės kalendoriai 1 puslapis
Mėnulio ir saulės kalendoriai 2 puslapis
Mėnulio ir saulės kalendoriai 3 puslapis
Mėnulio ir saulės kalendoriai 4 puslapis
Mėnulio ir saulės kalendoriai 5 puslapis
Mėnulio ir saulės kalendoriai 6 puslapis
Mėnulio ir saulės kalendoriai 7 puslapis
Mėnulio ir saulės kalendoriai 8 puslapis
Mėnulio ir saulės kalendoriai 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Visų pirma šiame referate stengiamasi supažindinti su kalendoriaus sąvoka ir jo poreikio priežastimis. Aprašomas pirmasis kalendorius – Mėnulio kalendorius -, jo struktūrinės sistemos, atspindžiai lietuvių tautosakoje, pateikiami Mėnulio kalendoriaus vartojimo įrodymai.
Supažindinama su Saulės kalendoriumi, jo ypatybėmis. Rašoma apie Julijaus kalendorių ir šio kalendoriaus trūkumus. Taip pat apie 1582 m. įvestą popiežiaus Grigaliaus “naujojo stiliaus” kalendorių.
Parodoma kaip pasikeitė laiko skaičiavimai Lietuvą prijungus prie Rusijos ir kokią įtaką turėjo papročiams kalendoriaus keitimai.
Kalendorius – tai laiko tarpų skaičiavimo sistema, kurios pagrindą sudaro dangaus kūnų – Saulės, Mėnulio, Jupiterio – periodiškas judėjimas. Stebėdamos gamtą ir metų laikus, dangaus kūnų judėjimą, senovės tautos sudarė kalendorius. Nuo amžių žmonės moka matuoti bėgantį laiką, skaičiuoti dienas, mėnesius ir metus.
Kalendorius suderina visuomenės gyvenimą su supančios gamtos ir dangaus šviesulių tėviškės padangėje ritmais. Jame atsispindi krašto klimatas ir istorija, žemdirbystė, kitų gyvybės palaikymo šaltinių pobūdis, socialiniai žmonių ryšiai, taip pat ir dvasinės kultūros savitumas. Turėti kalendorių bendruomenei kitados būdavo būtina: tik labai atidžiai stebėdami gamtą, suvokdami jos vidinius ciklus, žmonės galėjo išgyventi atšiauraus klimato juostoje, apsisaugoti nuo šalčio, bado ir negandų. Ne mažiau svarbu jį turėti buvo sukūrus valstybę: daugelį reikalų tauta turi spręsti bendrai.
Kalendorius lotyniškai (callendarium) reiškia „skolų knygelę“ – senovės romėnai pirmosiomis mėnesio dienomis, kurios buvo vadinamos kalendomis, privalėdavo mokėti skolas.
Mūsų tautinės kultūros šaknys siekia tolimą praeitį. Per daugelį metų sėslūs žemdirbiai baltai labai susigyveno su tėviškės gamta, sukaupė daug žinių apie dangaus skliauto šviesulių judėjimo dėsningumus bei jų ryšį su fenologiniais reiškiniais. Visa tai pritaikyti padėjo tradicijos ir papročiai, o juos siejo kalendorinė sistema. Keičiantis gyvenimo būdui, istorinėms aplinkybėms, kito ir ji. Tačiau visi kalendoriai sudaromi pagal dangaus šviesulių – Saulės ir Mėnulio – judėjimo dėsningumus.
Mėnulio apsisukimo aplink Žemę periodas lygus 27,321 paros, o į tą pačią padėtį Saulės atžvilgiu Mėnulis sugrįžta per 29,53059 paros. Mėnulio apskriejimo aplink Žemę ir sukimosi aplink savo ašį periodai sutampa-...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1601 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • ĮVADAS3
 • 1. KAS YRA KALENDORIUS?..4
 • 2. MĖNULIO KALENDORIUS..4
 • 2.1. Kalendoriaus vartojimo įrodymai..5
 • 3. SAULĖS KALENDORIUS.6
 • 4. “NAUJOJO STILIAUS” KALENDORIUS7
 • 4.1. Grigaliaus kalendoriaus vartojimas Lietuvoje7
 • 5. KALENDORIŲ KEITIMO ĮTAKA PAPROČIAMS..8
 • IŠVADOS9
 • LITERATŪROS SĄRAŠAS.10

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (1601 ž.)
Darbo duomenys
 • Etninės kultūros špera
 • 9 psl., (1601 ž.)
 • Word failas 55 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt