Referatai

Medžiagų atsparumo matavimai (referatas)

10   (1 atsiliepimai)
Medžiagų atsparumo matavimai (referatas) 1 puslapis
Medžiagų atsparumo matavimai (referatas) 2 puslapis
Medžiagų atsparumo matavimai (referatas) 3 puslapis
Medžiagų atsparumo matavimai (referatas) 4 puslapis
Medžiagų atsparumo matavimai (referatas) 5 puslapis
Medžiagų atsparumo matavimai (referatas) 6 puslapis
Medžiagų atsparumo matavimai (referatas) 7 puslapis
Medžiagų atsparumo matavimai (referatas) 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

 

Įvadas

Metrologija- mokslas apie matavimus, matavimų metodus ir priemones jų vienovei bei tikslui pasiekti.Pagr.metrologijos uždaviniai-yra dydžių nustatymas, matavimų teorijos,metodų, matavimų ir kontrolės priemonių kūrimas ir t.t.

Matavimas – fizikinio dydžio eksperimentinis įvertinimas, technine priemone įteisinta matu arba graduota sisteminiais vienetais.

Fizikinis dydis – kiekybiškai individuali materialinio objekto savybė,kokybiškai būdinga ir kitiems analogams.matavimų metu gaunama fizikinio dydžio reikšmė, kuri išreiskiama:Q=qU; q- fizikinio dydžio skaitmeninė reikšmė standartiniais vienetais U- fizikinio dydžio vienetas. Fizikinio dydžio reikšmė Q gauta matavimais vadinama tikrąja reikšme.Yra atvejų kai nebūtina nustatyti tikrąją fizikinio dydžio reikšmę pvz.:įvertinat fizikinio dydžio atitikimą nustatytai tolerancijai.

Matavimų būdai

Matavimų būdai: priklausomai nuo matavimo charakterio ir sąlygų turimų matavimo priemonių išskiriami tiesioginiai netiesioginiai ir kombinaciniai matavimai. Tiesioginis matavimas- fizikinio dydžio reikšmės įvertinimas netarpiškai iš eksperimento matavimo duomenų pvz.:iškomąjį dydį tiesiogiai lyginame su matu arba tiesiogiai gauname panaudojant matavimo priemonę(slankmatį, liniuotęir t.t.) daugeliu taveju matuoti tiesioginiu būdu būna sunku arba neįmanoma tuomet naudojamas netiesioginio matavimo būdas. Netiesioginis matavimas – fizikinio dtdžio reikšmės įvertinimas per kitų funkciškai susietų fizikinių dydžių tiesioginių matavimų rezultatas. Tokiu atveju ieškomą dydį nustatome skaičiavimais per kitų funkciškai susietų fizikinių dydžių tiesioginių matavimų rezultatus.

Kombinacinis matavimas – kelių vienvardžių fizikinių dydžių matavimas, įvertinant reikšmes iš lygčių sistemos sudarytos pagal šių dydžių įvairių derinių teisioginių matavimų rezultatus. Matavimo metodai gali būti skirstomi įvairiais požiųriais pagal atskaitymo būdą:būtų absoliutiniai arba betarpiško vertininmo ir santykiniai palyginimo su matu. Absoliutinis matavimas – pagrįstas vieno ar kelių pagr.dydžių tiesioginiu matavimu ir fizikinių pastoviųjų reikšmėmis pvz.:matuojama slankmačiu,mikrometru ir t.t. santykinis matavimo metodas yra matuojamojo ir vienvardžio žinomo dydžio santykio arba skirtumo matavimas pvz.:indikatoriumilaikrodinio tipo,minimetru,optimetru irt.t. atskira šio metodo rūšis yra nulinis ir diferencialinis metodai.šiuo atveju matavimo dydis nustatomas taip,kad nebūtų skirtumo tarp jo ir mato pvz.:svėrimas svirtinėmis svarstyklėmis. Matuojant diferenciniu matavimu gaunamas matavimo dydžio ir žinomo mato kitimo skirtumas.pagal mato ir detalės lietimosi pobūdį matavimo metodai skirstomi į kontaktinius ir bekontaktinius. Kontaktinis bus tada kai matavimo antgalis liečia detalę.kontaktas gali būti paviršius,linija ir taškas.bekontaktis metodas kada prietaiso matavimo antgalis neliečia detalės. Statinis matavimas yra toks kada nekinta per visą veiksmų trukmę fizikinio dydžio matavimas. Dinaminis yra fizikinio dydžio arba jo pokyčio matavimas.

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1410 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • Įvadas.
  • Matavimų būdai;
  • Matavimų principai;
  • Matavimo priemonės;
  • Matavimo paklaidos;

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
8 psl., (1410 ž.)
Darbo duomenys
  • Fizikos referatas
  • 8 psl., (1410 ž.)
  • Word failas 20 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt