DNW-7 gr. stud.
Lekt.
G. Keturakis
(parašas)
(data)
Įvertinimas
skaičiumi (žodžiu)
Kaunas 2009
Įžanga
Gaminamos produkcijos kokybė, darbo našumas, medienos gręžimo įrankių naudojimo efektyvumas labai priklauso nuo gręžimo įrankių kokybės, jų paruošimo darbui kokybės ir tinkamos eksploatacijos. Kad stakles ir įrankius darbuotojas galėtų racionaliai parinkti, deramai paruošti darbui ir tinkamai eksploatuoti, jam reikia specialių žinių.
Juk labai svarbu tinkamai išgręžti kiaurymę reikiamoje vietoje, reikiamo gylio ir reikiamos formos, nes kitaip gali nesusijungti detalės ar atsirasti kitoks brokas. O to pasekoje bus didžiuliai nuostoliai. Todėl, kad to išvengti, kuriamos daug pažangesnės medienos gręžimo staklės. Žengiant technologijoms į priekį, mažėja fizinė apkrova žmogui.
Pasirinkau tokią temą, nes, man atrodo, kad šitų staklių padaromas darbas yra labai naudingas ir žmogus, dirbantis su tokiomis staklėmis, turi būti labai atsakingas, kruopštus ne tik gręžiant kiaurymes, bet ir apskaičiuojant jų būsimą vietą, t.y. nustatant, derinant stakles darbui.
Šiame darbe apžvelgiamos medienos gręžimo staklės, jų rūšys, veikimo principas, atliekamas darbas. Pateikiami naujų agregatų pavyzdžiai, techniniai duomenys.
1. Gręžimo staklės. Bendros žinios apie gręžimą, įrankius ir gręžimo stakles
Surenkant medinius gaminius, reikia apvalių ir ovalios formos kiaurymių. Jos gaunamos gręžiant ir skobiant. Kiaurymės būna ištysinės ir neištysinės (1 pav. a, b). Medienos pluošto atžvilgiu pastūmos judesys (o kartu ir gręžimo pavadinimas) gręžiant gali būti skersinis (a,b atvejai) ir išilginis (c atvejis). Kiekvienas gręžimo būdas atliekamas tik tam tikros konstrukcijos (ypač pjaunančios dalies) gražtu. Gręžimo procesas nusakomas pastūmos dydžiu ir grąžto sukimosi dažniu. Gražto gale esantys ašmenys sudaro sraigto formos drožlę.
Sudarant pailgas kiaurymes, naudojant kotinės frezos, kurios turi ašmenis gale ir šoninius ašmenis. Spiraliniai grąžtai su fiktyviais šoniniais ašmenimis tam tiksliui šiuo metu jau nebenaudojami. Sudarant gilias pailgas kiaurymes tokia freza į medieną įgilinama palaipsniui – keliais praėjimais. Tam tikslui pasiekti staklėse įrengiamas specialus skobimo mechanizmas.
1 pav. Kiaurymės sudarymo būdai:
A – ištisinių ir neištisinių kiaurymių gręžimas; d – skobimas; e – kairymės plokštumoje ir kraštuose
Tašelių formos detalėse kiaurymės sudaromos vertikaliomis ir horizontaliomis vienavelenėmis...
Šį darbą sudaro 4792 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!