Šlifavimo staklės šiuolaikinėje mašinų gamyboje užima labai svarbią vietą tarp kitų staklių. Jomis daugeliu atvejų detalės apdirbamos glotniai ir išbaigiamos, o atskirais atvejais jos naudojamos ir paruošiamajam detalių apdirbimui, pavyzdžiui, liejiniams valyti ar metalui pjaustyti. Būdinga šlifavimo staklių savybė yra ta, kad jomis galima apdirbti grūdintus ir labai kietus detalių paviršius, kurių negalima apdirbti kitais pjovimo įrankiais.
Šiuolaikinėmis šlifavimo staklėmis galima pasiekti penktą tiksluminį kvalitetą apdirbant tiksliuoju būdu.
Šlifavimo staklėmis atliekamos įvairios operacijos: tikslusis plokštumų, sukimosi paviršių, sraigtinių, krumplinių ir fasoninių paviršių šlifavimas, rupusis ruošinių apdirbimas, ruošinių pjaustymas, įvairių įrankių galandimas.
Pagal apdirbimo rūšį šlifavimo staklės gali būti apvaliojo, becentrio, vidinio, išilginio ir fasoninio šlifavimo. Prie jų taip pat priskiriamos galandimo staklės.
Visoms šlifavimo staklėms bendra yra tai, kad jose pjovimo įrankis yra vienokios ar kitokios formos abrazyvinis diskas, sudarytas iš abrazyvinių grūdelių, surištų rišančiąja medžiaga.
1.1. Apvaliojo šlifavimo staklės
Apvaliojo šlifavimo staklės skirtos šlifuoti įtvirtintų centruose arba griebtuve detalių cilindriniams, kūginiams ir kitokiems sukimosi išoriniams paviršiams. Jos gali būti paprastos, universalios, skersinio šlifavimo ir specializuotos.
Paprastosiose apvaliojo šlifavimo staklėse galima šlifuoti cilindrinius ir kūginius išorinius paviršius ( 1 pav.). Pagrindiniai matmenys, charakterizuojantys jų dydį ir technologines galimybes, yra didžiausias apdirbamosios detalės skersmuo ir ilgis D×L: 140×500; 200×700; 280×1000; 400×1400 (arba400×2000); 560×280 (arba 560×4000); 800×4000 (arba 800×6000) mm.
1 pav. Paprastojo apvaliojo šlifavimo staklių darbo schemos, šlifuojant cilindrinį (a) ir kūginį paviršių (b)
Universaliosios apvaliojo šlifavimo staklės skiriasi nuo paprastųjų tuo, kad jose gali būti pasukamas apie vertikaliąją ašį ne tik stalas nedideliu kampu, bet ir šlifavimo bei priekinė galvutė su ruošiniu iki ±90˚. Todėl šiomis staklėmis galima šlifuoti didelio kūgiškumo ir galinius paviršius (2 pav., a, b, c). Prie šio tipo staklių paprastai būna specialus vidinio šlifavimo įtaisas, kuriuo galima šlifuoti ir vidinius cilindrinius arba kūginius paviršius (2 pav., d). apdirbamų detalių didžiausių matmenų eilutė D×L:100×150; 200×500; 280×700 arba (280×1400); 400×1000 (arba 400×2000).
2 pav. Universaliųjų apvaliojo šlifavimo staklių...
Šį darbą sudaro 5459 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!