Mediena statybos reikalams vartojama nuo seniausių laikų. Mūsų krašte ilgą laiką ji buvo viena iš svarbiausių statybinių medžiagų. Šiuolaikinėje statyboje, kai pagrindine medžiaga yra surenkamasis gelžbetonis, mediena vis dar nepraranda savo reikšmės. Iš medienos gaminami langai, durys, grindys, apdailos plokštės, stogo konstrukcijos. Daug medienos suvartojama popieriui, baldams ir termoizoliacinėms medžiagoms gaminti. Mediena todėl taip plačiai taikoma statyboje, kad yra lengva, stipri gniuždant, tempiant ir lenkiant, tampri, mažai laidi šilumai, atspari šalčiui ir daugeliui cheminių medžiagų, minkšta ir lengvai apdirbama; nesudėtingi medinių elementų sujungimo būdai (vinimis, varžtais, įkirčiais, klijais). Mediena palankiomis jai sąlygomis ilgai išsilaiko (šimtmečiais). Ji yra būdingo gražaus rašto (ypač kai kurių veislių), todėl vartojama apdailai.
Mediena, kaip statybinė medžiaga, turi ir trūkumų. Tai higroskopinė, anizotropinė, degi ir neatspari puvimui medžiaga. Be to, medienoje būna defektų: šakų, plyšių, įvijų sluoksnių ir kt. į neigiamas medienos savybes reikia atsižvelgti, panaudojant ją įvairiomis sąlygomis eksplotuojamoms konstrukcijoms, taip pat priimant, laikant, apdirbant medieną bei eksplotuojant konstrukcijas iš medienos.
Medienos savybes galima paderinti. Pavyzdžiui, antiseptikais impregnuota mediena žymiai atsparesnė puvimui; nudažyta arba įmirkyta specialomis medžiagomis mediena sunkiai užsidega; klijuotinės, t.y. iš plonų tašelių polimeriniais klijais suklijuotos, detalės mažiau traukiasi, nepersimeta; paveikus medieną specialiomis medžiagomis (amoniaku, fenolu, furfufolu), ji nepūva, nepersimeta, ją lengva poliruoti.
Medį sudaro šaknys, kamienas ir vainikas. Šaknimis medis įsitvirtina dirvoje ir siurbia vandenį su ištirpusiomis mineralinėmis medžiagomis. Kamienu, kuris palaiko vainiką, iš šaknų cirkuliuoja vanduo ir ištirpusios druskos aukštyn ir patenka į visus augalo organus (lapus, žiedus, vaisius, sėklas), o priešinga kryptimi (iš lapų į šaknis) cirkuyliuoja organinės medžiagos. Veikiant saulės spinduliams, lapuose ir spygliuose susidaro sudėtingos organinės medžiagos, reikalingos medžio mitybai ir augimui.
Kamienas yra pagrindinė ir vertingiausioji medžio dalis: iš jo gaunama nuo 60 - 90 % medienos. Viršutinė kamieno dalis vadinama viršūne, o apatinė – kambliu.
Medienos sandara (struktūra), matoma plika akimi arba šiek tiek padidinus, vadinama makrostruktūra, o matoma tik pro...
Šį darbą sudaro 3099 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!