Graikų matematikas ir technikas Heronas Aleksandrietis yra geriausių ir išsamiausių iki mūsų laikų išlikusių antikinių specialiųjų raštų autorius. Jo „Metrikoje“ pirmą kartą surinktos taisyklės plokštumoms ir kūnams apskaičiuoti, „Mechanikoje“ – duomenys apie paprastųjų mechanizmų veikimo būdą ir pritaikymą.
Bhaskara I buvo didysis indų matematikas. Jis plėtojo dešimtainę skaičiavimo sistemą ir padarė ją pozicine.
Reikia rasti natūraliuosius skaičius, kuriuos padalijus iš 2, 3, 4, 5 ir 6, gautoji liekana būtų lygi 1. Be to, šie natūralieji skaičiai dalijasi iš 7.
Leonardas Fibonačis
Leonardas Fibonačis
Skaičių teorijos meistras ir įgudęs skaičiuotojas Leonardas, vadinamasis Piziečiu arba Fibonačiu. Jis gyveno XIII a. pradžioje Pizoje.
Svarsčių rinkinys
Nurodykite 5 svarsčius, kuriais galima pasverti bet kurį nuo 1 iki 30 kg sveriantį daiktą, jei jo masė matuojama sveikaisiais skaičiais. Visi svarsčiai turi gulėti vienoje svarstyklių lėkštėje.
Michaelis Štifelis
Michaelis Štifelis
Liuteronų pamokslininkas ir matematikas, „Bendrosios aritmetikos“ autorius, sukaupė rinktines savo laiko matematikos žinias. Šis žymusis matematikas naujai aiškino algebrą, atrado binominių koeficientų sudarymo dėsnį ir logaritminio skaičiavimo prielaidas.
Du skaičiai
Dviejų skaičių suma lygi 19, jų kvadratų suma – 205. Kokie tai skaičiai?
Karlas Frydrichas Gausas
Karlas Frydrichas Gausas
Vokiečių matematikas, fizikas, mokslininkas, pasižymėjęs daugelyje sričių. Šis matematikas visada siekė tobulumo. „Katedra dar ne katedra, – sakė jis, – kol nepašalinti paskutiniai pastoliai“. Jo herbe, kuriame pavaizduota medis su keliais vaisiais, buvo įrašyta: „Pauca sed matura“ (nors mažai, užtat prinokę).
Gauso datos
Gauso mokiniams dažnai buvo nelengva atsekti jo gyvenimo kelią. Kai kurias datas jis pateikdavo nurodydamas iki minimos datos praėjusių dienų skaičių. 1799 m. liepos 16 dieną Gausas pažymėjo skaičiumi 8113.
Anksčiausia jo užrašuose taip užšifruota diena buvo pažymėta skaičiumi 5343. Penkiolikametis Gausas tą dieną pradėjo domėtis pirminių skaičių pasiskirstymu.
Kokia diena atitinka šį skaičių?
Tomas Alva Edisonas
Tomas Alva Edisonas
Amerikiečių išradėjas ir verslininkas, vienas produktyviausių išradėjų, savo vardu užpatentavęs net 1093 išradimus. Anot Edisono, genialumas – tai 99 % darbo ir tik 1 % įkvėpimo.
Edisono vartų paslaptis
Edisono svečiai dažnai stebėdavosi, kodėl taip sunkiai juda atidaromos...
Šį darbą sudaro 913 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!