Gyvenime pasitaiko daugybę situacijų, kai užsukę į parduotuvę, kirpyklą, paštą, autoservisą ar kitą įstaigą, tenka laukti eilėje. Toks gaišinimo fenomenas pasitaiko įvairiose veiklos srityse, apimančiose įvairius vartotojų ir išteklių tipus. Kai eilę sudaro negyvi objektai, kurie laukia tam tikrų technologinių operacijų vykdymo, iškyla ekonominių klausimų: kokio ilgio eilę sudaro paslaugų laukiantys žmonės, kiek reikia saugojimo patalpų ir pan. Kai eilę sudaro laukiantys žmonės, tuomet, be ekonominių problemų atsiranda ir psichologinių. Kad būtų išspręsta eilėje laukimo problema ir priimti tinkami sprendimai, remiamės masinio aptarnavimo sistemų (MAS) teorija.
Pagrindinis masinio aptarnavimo teorijos tyrimo objektas yra paraiškų srautas ir jo aptarnavimo efektyvumas. Masinio aptarnavimo teorijoje naudojama nemažai ryšių teorijos sąvokų: paraiška, eilė, laukimo trukmė, aptarnavimo kanalas ir pan. Paraiška – tai tam tikro objekto poreikis būti aptarnautam. Aptarnavimo kanalas – tai personalas arba techninės priemonės, atliekančios aptarnavimo funkciją. Eilės susidaro dėl įvairiausių priežasčių – kai paraiškų srautas nereguliarus, o paraiškų aptarnavimo trukmė nevienoda arba kai aptarnavimo kanalo laidumas neatitinka ateinančių paraiškų skaičiaus ir pan. Paprastai MAS struktūroje išskiriami šie pagrindiniai elementai: paraiškų visuma, paraiškų srautas, eilės susidarymas, paraiškų atranka, paraiškos aptarnavimas ir aptarnautų paraiškų srautas. Šių elementų elgsena įtakoja masinio aptarnavimo sistemos būseną laiko atžvilgiu. Paraiškų pasiskirstymas laiko atžvilgiu gali būti pastovus, eksponentinis, Puasono ir Erlango. Šie skirstiniai taikomi tiek atvykstančių, tiek ir aptarnaujančių paraiškų tyrimui ir moduliai parenkami priklausomai nuo to, pagal kokį skirstinį išsidėsto paraiškų srautai. Laikoma, kad sistemoje vyksta atsitiktinis procesas, jei šios sistemos būsenos kinta ne pagal iš anksto numatytą dėsnį. Todėl pagrindinis MAS uždavinys – nustatyti kiekvienu laiko momentu tikimybę, kad sistemos būsena yra vienokia ar kitokia. Dažniausiai pasitaiko septynios tipinės MAS. Visos šios tipinės MAS yra vienfazės, ir jose naudojama vienintelė paraiškos taisyklė – „Pirmas atėjai – pirmas aptarnautas“.
Šiame kursiniame darbe nagrinėjame tipinį MAS modelį – paraiškų eilę. Pasirinkome mobiliojo ryšio operatorių – „Omnitel“. Šį pasirinkimą lėmė tai,...
Šį darbą sudaro 3210 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!