Analizės

Maironio eilėraščio “Išnyksiu kaip dūmas” interpretacija

10   (1 atsiliepimai)
Maironio eilėraščio “Išnyksiu kaip dūmas” interpretacija 1 puslapis
Maironio eilėraščio “Išnyksiu kaip dūmas” interpretacija 2 puslapis
Maironio eilėraščio “Išnyksiu kaip dūmas” interpretacija 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Jonas Mačiulis(slapyvardis Maironis) yra iškiliausias lietuvių romantizmo atstovas. Savo kūryboje Maironis sujungė etninės lietuvių ir europinės kultūros tradicijas, juo prasidėjo lietuviškoji poezija. Visa Maironio kūryba yra skirstoma į tris grupes: patriotiniai, religiniai ir individualieji eilėraščiai. Labiausiai žinoma ir kaip išskirtinis Maironio kūrybos bruožas pabrėžiama yra patriotinė poezija. Jai būdingas romantinis Lietuvos vaizdavimas, praeities įvykių iškėlimas bei šlovinimas. Todėl lietuvių tautinėje savimonėje Maironis yra Tėvynės dainius, pasiaukojimo Lietuvai šauklys – ypatingas kūrėjas, lietuvių literatūroje užimantis išskirtines pozicijas. Tautą žadinantys eilėraščiai gan ryškiai nustelbia religinę bei ypatingai asmeniniais išgyvenimais grįstą individualiąją Maironio poeziją. Tačiau nepaisant to, jog Maironis garsus Lietuvą aukštinančia poezija, jo individualusis eilėraštis “Išnyksiu kaip dūmas” laikomas lietuvių filosofinės lyrikos šedevru.
Eilėraščio pavadinimas “Išnyksiu kaip dūmas” yra tiesioginis palyginimas. Čia žmogus lyginamas su dūmais – lakia, sklaidžia dujų ir smulkių kietųjų dalelių mišinio medžiaga. Kaip žinoma iš buities, dūmai išsisklaido per trumpą laiką nepalikdami akimi matomos žymės apie savo buvimą. Todėl kalbant apie išnykimą, turima omenyje, kad tai atsitiks labai greitai ir be pėdsakų. Eilėraščio pavadinime pavartotas veiksmažodis yra vienaskaitos pirmojo asmens(“išnyksiu”), tai byloja apie galimą stiprų emocinį ryšį tarp lyrinio subjekto ir autoriaus. Morfologiniai šio žodžio požymiai(vns. I asm.) taipogi parodo lyrinio subjekto savęs vertinimą, subjektyvų ateities spėjimą ar net planavimą. Jis teigia, jog neapibrėžtoje ateityje pasitrauksiąs iš tam tikros, neįvardytos aktyvios veiklos – “išnyksiąs kaip dūmas”. Šiame palyginime įprastai daugiskaita vartojamas žodis dūmai pakeistas vienaskaita(dūmas). Tokia neįprasta vartosena pabrėžia išnykimą vienumoje – be supratimo, pripažinimo ar paramos. Todėl toks eilėraščio pavadinimas leidžia daryti prielaidą, jog kūrinys bus minorinis, galbūt net turės pesimistinį atspalvį, kas yra būdinga filosofinei bei meditacinei lyrikai.
Pirmoji strofa pradedama eilėraščio pavadininimo žodžiais, prijungiant prie jų epitetą “neblaškomas vėjo”. Vėjo nekliudomas dūmas sklaidosi greitai ir labai ramiai, todėl prie jau minėto greito lyrinio subjekto dingimo galima pridėti tai, jog pasitraukimas įvyks tyliai – be vidinių dvasinių ar...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 866 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (866 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 3 psl., (866 ž.)
  • Word failas 139 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Maironio eilėraščio „Išnyksiu kaip dūmas“ analizė ir interpretacija

Maironio eilėraščio „Išnyksiu kaip dūmas“ analizė ir interpretacija Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Maironio eilėraščio „išnyksiu kaip dūmas“ analizė bei interpretacija

Maironio eilėraščio „išnyksiu kaip dūmas“ analizė bei interpretacija Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Maironio eilėraščio “Išnyksiu kaip dūmas” analizė

Maironio eilėraščio “Išnyksiu kaip dūmas” analizė Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Maironio eilėraščio “Išnyksiu kaip dūmas” interpretavimas

Maironio eilėraščio “Išnyksiu kaip dūmas” interpretavimas Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt