Michailas Bulgakovas – žymus rusų rašytojas, gyvenęs ir kūręs XX a. pirmojoje pusėje. Svarbiausias Bulgakovo veikalas „Meistras ir Margarita“ laikomas rašytojo testamentu – dvylika metų (1928 – 1940) kurtame romane daug autobiografinių detalių, sąsajų su realiais faktais ir rašytojo likimu. Šį romaną sudaro dvi siužetinės linijos – velnio apsilankymas trisdešimtųjų metų Maskvoje ir Meistro rašomas romanas apie Jėzaus Kristaus ir Poncijaus Piloto konfliktą. Abi siužetinės linijos persipina ir tarsi susijungia Meistro ir Margaritos meilės istorijoje. Taigi, sunku apibrėžti šio kūrinio fabulą. Pats Bulgakovas jį kartą pavadino „romanu apie šėtoną“, tačiau tuo pačiu tai pasakojimas ir apie Išganytoją bei Prokurorą, apie kūrėją ir jo misiją, galų gale - apie besąlygišką meilę, ištikimybę, pasiaukojimą.
Romane „Meistras ir Margarita“ itin realiai ir vaizdingai aprašoma Kristaus drama. Tačiau ir pats įvykis, ir Jėzus Kristus parodomas kitaip, nei įprasta, tarsi žiūrint pro kitą prizmę. Michailas Bulgakovas parodo ne tik Jėzų, bet ir jo teisėją – Poncijų Pilotą, jo kančią.
Bulgakovo Jėzaus paveiksle galima pastebėti nemažai skirtumų nuo evangelinio Jėzaus. Pirmiausia Michailas Bulgakovas grįžta prie originalaus hebrajiško Jėzaus vardo Ješua. Ir dar prideda pavardę – Ha-Nocri, taip tarsi priartindamas jį prie skaitytojo. Michailas Bulgakovas parodo Ješua kaip žmogų (jo dieviškoji prigimtis atsiskleidžia tik romano pabaigoje), o Evangelijoje Jėzus neturi jokių žmogiškų savybių, jis yra Dievo sūnus žmogaus kūne. Romane žmogiškoji Ješuos prigimtis atsiskleidžia per jo pokalbį su Poncijumi Pilotu. Visų pirma, Piloto akivaizdoje Ješua pavaizduotas visai ne kaip Dievo sūnus: „Po kaire akimi buvo didelė mėlynė, lūpų kampas pradrėkstas ir apkrešėjęs krauju“. Klausinėjamas Piloto Ješua nuolankiai atsakinėja į visus klausimus, nelieka tokio bebaimiškumo kaip Evangelijoje. Ješua elgiasi taip, kaip elgtųsi paprastas žmogus patekęs į tokią situaciją. Pavyzdžiui, kai centurionas Markas už netinkamą kreipinį kalbantis su Pilotu kerta Ješuai rimbu, kad šis net susmunka, vėl pastatytas ant kojų Ješua taria: „Aš tave supratau. Nemušk manęs“. Ir šie žodžiai turbūt...
Šį darbą sudaro 774 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!