Konspektai

Loginiai kompiuterio veikimo pagrindai

9.8   (3 atsiliepimai)
Loginiai kompiuterio veikimo pagrindai 1 puslapis
Loginiai kompiuterio veikimo pagrindai 2 puslapis
Loginiai kompiuterio veikimo pagrindai 3 puslapis
Loginiai kompiuterio veikimo pagrindai 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Loginiai kompiuterio veikimo pagrindai, logikos algebra, dvejetainė kompiuterio prigimtis, inverterio veikimas, sutapimo elementas, surinkimo elemento veikimas. Įžanga: Visuomet norime suprasti, kaip veikia koks nors įrenginys. Kai matome kompiuterio atliekamus veiksmus, tokius, atrodo, sudėtingus, gal net pagalvojame, jog neįmanoma suvokti, ką ir kaip kompiuteris daro. Tačiau, kaip sakoma, genialios idėjos būna labai paprastos. Kompiuterio veikimas pagrįstas dvejetaine skaičiavimo sistema ir logikos algebra, kurią įgyvendina elektroninės schemos.

Ištrauka

Visuomet norime suprasti, kaip veikia koks nors įrenginys. Kai matome kompiuterio atliekamus veiksmus, tokius, atrodo, sudėtingus, gal net pagalvojame, jog neįmanoma suvokti, ką ir kaip kompiuteris daro. Tačiau, kaip sakoma, genialios idėjos būna labai paprastos. Kompiuterio veikimas pagrįstas dvejetaine skaičiavimo sistema ir logikos algebra, kurią įgyvendina elektroninės schemos.
Jau žinome, kad informacija į kompiuterį patenka naudojant įvesties įrenginius, pavyzdžiui, klaviatūrą. Paspaudus bet kurį klavišą, kompiuteriui siunčiami signalai, kuriuos jis iškoduoja ir nustato klavišo ženklo reikšmę. Taip pat žinome, kad visa informacija kompiuteryje laikoma užkoduota nuliais ir vienetais. Dabar lieka pasiaiškinti, kaip kompiuteris (tiksliau, procesorius) apdoroja šiuos nulius ir vienetus, kitaip sakant, kaip veikia kompiuteris.
Logikos algebra. Mes dažnai girdime ir vartojame terminą „logika“. Nagrinėdami algoritmus, susipažinome su loginiais duomenimis, jų reikšmėmis ir veiksmais (II d., 7 skyr.).
Plačiausia prasme logika reiškia mokslą, tiriantį taisyklingus samprotavimų būdus, eigą. Mus labiausiai domins tokie samprotavimai, apie kuriuos galima pasakyti, kad jie teisingi arba klaidingi.
Jau žinome ir tris pagrindines logines operacijas: inversiją, konjunkciją ir disjunkciją.
Logikos algebra – tai mokslo šaka, nagrinėjanti operacijas su loginėmis reikšmėmis bei tų operacijų savybes.
Logikos algebrą sukūrė bei aprašė anglų mokslininkas Džordžas Būlis (George Boole) (6.1 pav.).
D. Būlis, dar būdamas paaugliu, domėjosi matematika, kalbomis, vertė poeziją iš lotynų bei graikų kalbų. Jis sugalvojo ištisą sistemą, kurią buvo galima taikyti įvairiems samprotavimams. Šios sistemos pagrindą sudarė dvi reikšmės: teisinga ir klaidinga (pavadino jas loginėmis reikšmėmis) bei mums jau žinomos loginės operacijos.
Taip atsirado logikos algebra, kuri dažnai vadinama Būlio algebra. Tai buvo XIX a. vidurys.
D. Būlio sukonstruota logikos algebra buvo labai svarbus teorinis kompiuterių veikimo pagrindas. Bet kompiuteriai atsirado visu šimtmečiu vėliau, tik XX a. viduryje. Iki tol logikos algebra buvo tik viena iš matematikos šakų.
Dvejetainė kompiuterio prigimtis. XX a. vidurys – laikmetis, kai įvairių šalių daugelis mokslininkų kūrė kompiuterį – įrenginį, palengvinantį didžiulius matematinius skaičiavimus. Projektuojama buvo remiantis žmogui priimtiniausiu skaičiavimu – dešimtaine sistema....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 988 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (988 ž.)
Darbo duomenys
  • Informacinių technologijų konspektas
  • 4 psl., (988 ž.)
  • Word failas 48 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt