Konspektai

Kompiuterių tinklų pagrindai

9.6   (3 atsiliepimai)
Kompiuterių tinklų pagrindai 1 puslapis
Kompiuterių tinklų pagrindai 2 puslapis
Kompiuterių tinklų pagrindai 3 puslapis
Kompiuterių tinklų pagrindai 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Kompiuterių tinklai, tinklų jungimo būdai, vietinis tinklas, elektroninis paštas, voratinklis. Įžanga: Sukūrus kompiuterį, vis daugėjo jo panaudojimo sričių. Kiekviena įstaiga prisitaikė jį saviems darbams. Atsirado poreikis keistis informacija, t. y. informaciją iš vieno kompiuterio perkelti į kitą. Imta galvoti apie kompiuterių sujungimą – šitaip atsirado kompiuterių tinklai, kurie dabar driekiasi po visą pasaulį.

Ištrauka

Sukūrus kompiuterį, vis daugėjo jo panaudojimo sričių. Kiekviena įstaiga prisitaikė jį saviems darbams. Atsirado poreikis keistis informacija, t. y. informaciją iš vieno kompiuterio perkelti į kitą. Imta galvoti apie kompiuterių sujungimą – šitaip atsirado kompiuterių tinklai, kurie dabar driekiasi po visą pasaulį.
Jei vienoje įstaigoje, pavyzdžiui, universitete, yra ne vienas, o keletas kompiuterių, tai neabejotinai jų vartotojams iškyla poreikis pasinaudoti informacija, esančia kitame kompiuteryje. Ką daryti tokiu atveju? Žinoma, galima įrašyti reikiamą informaciją į kurią nors išorinės atmintinės laikmeną ir pernešti į kitą kompiuterį.
Tačiau jei reikalingų duomenų daug ir jų prireikia ne kartą per dieną – jau nepatogu. Todėl ir kilo idėja – kodėl gi nesujungus kompiuterių tarpusavyje? Šitaip buvo pradėta daryti 1960 metais JAV mokslinių tyrimų laboratorijose bei universitetuose – kompiuteriai jungiami panaudojant esamas telefonų linijas.
Kompiuterių tinklas – tarpusavyje sujungti kompiuteriai, galintys keistis juose esama informacija.
Kompiuterių tinklų pagrindinis privalumas – keitimasis informacija. Pavyzdžiui, mokyklos kompiuterių kabinete pakanka turėti mokinių darbų duomenų bazę tik viename kompiuteryje (mokytojo) ir ja galės naudotis visi į tinklą sujungti kompiuteriai.
Jei kompiuteriai yra toli vienas nuo kito, jiems sujungti galima panaudoti esamas ryšio priemones, pavyzdžiui, telefono laidus. Tačiau duomenys kompiuteryje yra koduojami vienaip – Jūs jau žinote, diskrečiai, o perduodant juos ryšių kanalu, pavyzdžiui, telefono laidais, reikia koduoti kitaip – tolydžiaisiais signalais. Todėl jungiant kompiuterius reikalingos papildomos sąsajos – vertikliai (modemai), tinklo plokštės ir pan. (15.1 pav.).
Tinklų jungimo būdai. Kompiuteriai jungiami naudojant kabelius, telefono linijas – visa tai yra ryšių (mainų) kanalai. Perduodant informaciją ji turi atitikti ryšio kanalo savybes – gali būti elektriniai impulsai, elektromagnetinės bangos, šviesos impulsai.
Kabeliais ir telefono linijomis duomenys perduodami elektriniais impulsais, oru – elektromagnetinėmis bangomis. Elektromagnetinės bangos sklinda tik tiesia linija ir norint persiųsti signalą dideliu atstumu reikia kas kelias keliasdešimtis kilometrų statyti retransliavimo stotis.
Naujausi ryšių kanalai – optiniai kabeliai, kuriais duomenys perduodami lazerio gaminamais šviesos impulsais. Lietuvoje pirmasis optinis kabelis...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1138 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1138 ž.)
Darbo duomenys
  • Informacinių technologijų konspektas
  • 4 psl., (1138 ž.)
  • Word failas 41 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt