Kita

Liudo Vasario iš Altorių šešėlių konfliktas

9.6   (2 atsiliepimai)
Liudo Vasario iš Altorių šešėlių konfliktas 1 puslapis
Liudo Vasario iš Altorių šešėlių konfliktas 2 puslapis
Liudo Vasario iš Altorių šešėlių konfliktas 3 puslapis
Liudo Vasario iš Altorių šešėlių konfliktas 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Liudo Vasario vidinio konflikto raida.
I dalis „Bandymų dienos“.
Kodėl atėjo į seminariją? 3 priežastys: atėjo į seminariją ne tik dėl tėvų(1). Norėjo sustiprinti savo tikėjimą (2) , norėjo dirbti Lietuvos labui (3), kaip dirbo Maironis.
1) Pirmaisiais metais pajaučia, kad seminarija ne jam: slėgė geležinė dienotvarkė ir skambalo dūžiai, skelbiantys kiekvieną dienotvarkės užsiėmimą, seminarijos dėstytojai dažniausiai lenkai, pasitikėjimo nekeliančios asmenybės, niekas nekalbėjo apie tikėjimo Dievu grožį ir prasmę, klierikai tik kaldavo sausas disciplinas, tarp klierikų buvo konkurencija, vieni kitus sekdavo ir skųsdavo rektoriui, Vasaris netgi patyrė patyčias iš kambario draugų. Kaip sako visažinis pasakotojas, seminarijoje buvo palanki dirba augti vergiškumui, pataikavimui, veidmainystei. Vasaris pajuto, kad tarp jo ir seminarijos atmosferos yra kažkoks skydas, kad tas gyvenimas niekada nesuptaps su intymiu jo širdies ir proto gyvenimu.
3) Vasaris ieško išeities. Susidraugauja su Jonelaičiu, Kasaičiu, Varnėnu – įdomiais žmonėmis, drįstančiais kritikuoti seminarijos tvarką. Visi žada dirbti Lietuvai. Mokosi prisitaikyti: skaitydamas lietuvišką knygą šalia turėjo lotynų kalbos vadovėlį.
4) Pirmųjų atostogų patirtys dar pagilino vidinį konfliktą. a)Važiuodamas namo Vasaris jautė gamtą, žavėjosi ja, prisiminė gražiausias vaikystės akimirkas, patirtas naktį su tėvu miške, per šienapjūtę ir suvokė, kad šis laisvas pasaulis ne jam skirtas, kad jis turės išsižadėti gamtos, kur tiek laisvės, tiek spalvų ir grožio, jis turės grįžti į asketišką gyvenimą, bus vienišas ir nelaimingas. b) Nors jautėsi menkas, nevyriškas, juokingas bendraudamas su Liuce, vis dėlto ši pažintis pažadino jaunuolio troškimą mylėti, patikti dailiajai lyčiai. Bet klierikui ir kunigui svarbiausias įsakymas buvo saugotis ir vengti moteries.
5) Antrieji mokslo metai. Katedroje pamato Nepažįstamąją. Idealizuoja ją, žavisija, svajoja apie meilę. Taip jis bando užpildyti tuštumą, atsiradusią po pažinties su Liuce, ir suvokus, kad meilė moteriai jam uždraustas vaisius. Iš liūdesio, kančios gimsta pirmasis eilėraštis. Tai buvo bendriausios prasmės elegija, iš kurios tryško jaunuoliška nerimastis, laisvės pasiilgimas, nepasitenkinima sgyvenimu ir susižavėjimas kažkokiu nepasiekiamu idealu.Įstoja į slaptąlietuvių klierikų savišvietos grupelei „Šviesa“.
6)...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1997 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
4 psl., (1997 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašto darbas
  • 4 psl., (1997 ž.)
  • Word failas 25 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt