Konspektai

Literatūrologija

9.2   (3 atsiliepimai)
Literatūrologija 1 puslapis
Literatūrologija 2 puslapis
Literatūrologija 3 puslapis
Literatūrologija 4 puslapis
Literatūrologija 5 puslapis
Literatūrologija 6 puslapis
Literatūrologija 7 puslapis
Literatūrologija 8 puslapis
Literatūrologija 9 puslapis
Literatūrologija 10 puslapis
Literatūrologija 11 puslapis
Literatūrologija 12 puslapis
Literatūrologija 13 puslapis
Literatūrologija 14 puslapis
Literatūrologija 15 puslapis
Literatūrologija 16 puslapis
Literatūrologija 17 puslapis
Literatūrologija 18 puslapis
Literatūrologija 19 puslapis
Literatūrologija 20 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Epinėje kalboje yra dvi linijos: pasakotojo kalba ir veikėjų kalba. Vyraujanti – pasakotojo. Veikėjų tik įsiterpia. Pasakojimo laikas dažniausiai yra būtasis. Tačiau būna atvejų, kai sutampa pasakojimo ir fabulos laikas. Pvz.: Biliūno apsakymas Nemūnu. Pasakotojo kalba gali būti 3 stilistinių formų: aprašymas, pasakojimas ir samprotavimas.
Pasakojimas – fabulos įvykių vaizdavimas. Gali būti detalus, vaizdingas, apie vienkartinius įvykus. Bet gali būti kalbama ir apie pasikartojančius įvykius, kurie užpildo laiko tarpus. Tai nupasakojami istoriniai, sudarantys foną herojaus biografijai, pvz.: A.Vienuolio romanas Kryžkelės apie polit. įvykius XIV a. Lietuvoje.
Taip pat vyrauja aprašymai: aplinkos, daiktų, veikėjų.
Samprotavimai – tai apmąstymai, apibendrinimai, kuriuose įvertinami veikėjų poelgiai. Dažniausiai tai pasakėčių moralai, pvz.: Ezopo, Krylovo pasakėčios – bet ne tik: K.Donelaičio Metai.
Veikėjų kalba. Pasakotojas veikėjų kalbą įveda į tekstą. Vaizduoja situaciją, aptaria kalbėseną – balso tembrą, intonacijas, judesius. Veikėjų kalba dažniausiai reiškiama tiesiogine nuosaka. Bet kartais gali būti reiškiama dalyvine kalba.
Veikėjo ir pasakotojo kalbos samplaika vad. menamoji tiesioginė kalba. Tai veikėjo minčių papasakojimas, kuriame išlieka veikėjo kalbos individualumas. Veikėjų stilistinės kalbos formos: dialogas ir monologas.
Dialogas susideda iš replikų. Turi tris aspektus: draminį, situacinį, semantinį. Atlieka tris f-jas: 1) tau veikėjų charakterizavimo priemonė, 2) fabulinė, 3) informacinė, kai paaiškėja įvykiai, pvz.: V.Krėvė Šiaudinėj pastogėj.
Monologas sudaro savarankišką temą. Monologas skirtas sau pačiam ar konkrečiam klausytojui. Vidinis monologas prozoje yra veikėjo mąstymo proceso vaizdavimas. Yra subjektyvus, aptariamos kelios temos, pvz.: Džoisas Ulisas, J.Aputis.
b) Lyrinis subjektas poezijoje, jo raiškos įvairovė
Lyrinis subjektas – dvasinis poeto antrininkas (išreiškia poeto jausmus, mintis, intelektą). Lyrinis aš turi pastovių bruožų. Lyrinio subjekto santykis su autoriumi ne visada vienodas. Kartais kuriamas lyrinio subjekto ir autoriaus tapatumas, pvz.: S.Nėris. Yra eilėraščių-kaukės, kai lyrinio aš kaip personažo tapatinimas su autoriumi neįmanomas, nes skiria situacija, personažo charakteristika, pvz.: J.Degutytė Antigonė. Kai distancija dar labiau didinama, konkretinant lyrinio aš charakteristiką, suteikiamas savarankiškumas. Tai eilėraščiai-vaidmenys, pvz.: Maironis Mergaitė.
Retame kūrinyje sutinkame gryną literatūrinės rūšies pasireiškimą....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 12908 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
39 psl., (12908 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos konspektas
  • 39 psl., (12908 ž.)
  • Word failas 394 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt