Žmogus – tobuliausia pasaulio būtybė, gebanti ne tik matyti ir girdėti – jis žvelgia kiek giliau, jaučia, patiria įvairius išgyvenimus. Žmogus – stipri būtybė, patirianti daugybę džiaugsmingų akimirkų, suteikiančių jam dvasinę stiprybę, tačiau gyvenimas kartais skiria įvairiausių staigmenų, išbandančių jo dvasią. Realisto Jono Biliūno novelėje „Vagis“ žmogaus dvasinė stiprybė išbandoma tam tikroje akimirkoje – ribinėje situacijoje, o neoromantiko Juozo Tumo-Vaižganto apysakoje „Dėdės ir dėdienės“ žmogus likimo išbandomas visą savo gyvenimą.
Realizmo epochos atstovo Jono Biliūno novelėje „Vagis“ dvasinė stiprybė išbandoma ribinėje situacijoje. Jonas Biliūnas, kaip jauniausias sūnus, buvo raginamas mokytis kunigų seminarijoje, tačiau atsisakė ir taip prarado šeimos palaikymą bei paramą. Jonas Biliūnas įstojo į Tartu universitetą, bet po metų buvo pašalintas. Taigi, rašytojui gyvenimas nebuvo lengvas , jis puikiai suprato moralines bei socialines problemas, gilinosi į žmogaus vidinį pasaulį, tačiau jį vaizdavo netobulą, kuriame žmogus susiduria su įvairiomis problemomis, vidiniais išgyvenimais. Novelė „Vagis“ – ne išimtis. Kūrinyje vaizduojamas žmogus, kuris atsiduria situacijoje, kurioje turi rinktis, tarp doros ir turto. Pagrindinį veikėją Jokūbą jau tris dešimtis metų kankina dar jaunystėje padaryta nuodėmė – žmogžudystė. Šiurpiąją naktį, grįžęs po piršlybų, pasakotojas išgirsta, jog vagis atėjęs kumelio nusivesti; tą akimirką Jokūbui iškyla didžiausias vidinis klausimas: ar apsaugoti mylimą kumelį ir stoti akistaton su vagimi, ar visgi išlikti doru žmogumi ir arkliavagystę praleisti pro akis, tačiau prarasti vieną brangiausių turtų. Pagrindinis veikėjas – religingas, dorovės normų besilaikantis žmogus, tačiau savo arklį jis mylėjo labiau už viską, o ir arkliavagystė – gėdingas nusikaltimas. Taigi, ilgai negalvojęs Jokūbas trenkė arkliavagiui per galvą, o šis iš karto krito negyvas. Taip ir užsitraukė nuodėmę visam gyvenimui. Nelaimėlis dar bandė savo poelgį teisinti: manė, jog apsiginklavęs vagis jo gyvo nebūtų palikęs. Tačiau padarytas nusikaltimas Jokūbo dvasią kankino visą likusį gyvenimą: „O dėlto ir dabar dažnai dažnai tas pats kirminas mano širdį graužia.“ Pagrindinis veikėjas buvo doras krikščionis ir net...
Šį darbą sudaro 641 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!