Atliko: VEBT-1 gr. stud.
Priėmė: dėst.
Tarptautine sutarimi galima laikyti tik tokį susitarimą, kuriuo šalys ketina sukurti ir sukuria tarptauinius įsipareigojimus. Ketinimas sukurti tarptautinius įsipareigojimus turi būti aiškus.
Ne bet koks tarptautinis susitarimas yra tarptautinė sutartis. 1969 metų Vienos konvencijos 2 straipsnio 1a punkte, apibrėžiančiame tarptautinę sutartį, panaudotas išsireiškimas “reguliuoajamas tarptautinės teisės tarptautinius susitarimus” reiškia, kad turimos omenyje tik tarptautinės viešosios teisės sutartys.
Jeigu Lietuvos Respublikos ministerija ar Vyriausybės įstaiga sudaro tarptautinį susitarimą su atitinkama užsienio valstybės ministerija ar Vyriausybės įstaiga, ji turi laikytis visų reiklavimų, keliamų Lietuvos Respublikos tarptautinėms sutartims, t.y. Vyriausybė turi suteikti jai įgaliojimus derėtis dėl tokios sutarties ir ją sudaryti, šios sutartys turi būti registruojamos Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių registre Užsienio reikalų ministerijoje, ir t.t. Tarptautinės tesės požiūriu nėra svarbu, kaip formuluojama tarptautinė sutartis: ar ji sudaroma tarp valstybių, tarp vyriausybių ar net tarp skirtingų valstybių ministerijų. Tokio pobūdžio žodinės formuluotės nėra svarbios, nes svarbiausiais tarptautinės sutarties skiriamasis bruožas yra tas, kad ji nustato tarptautinės teisės subjektų įsipareigojimus pagal tarptautinę teisę. Taip pat yra „nesvarbu, koks valstybės organas sudarė tarptautinę sutartį (valstybės vadovas, vyriausybės vadovas, užsienio reikalų ministras ir pan.)., tarptautinės sutarties subjektas yra valstybė.“1 Svarbu, kad tarptautinę sutartį sudarytų asmuo, galintis atstovauti sudarant tarptautinę sutartį savo valstybei, tarptautinei organizacijai ar kitam tarptautinės teisės subjektui. Tarptautinė sutartis gali būti sudaryta iš kelių dokumentų: apsikeitimo notomis, laiškais ar telegramomis. Tokia tarptautinės sutarties forma yra gana paprasta ir dažnai naudojama praktikoje, [5; 122 – 129]. .
ASMENYS, KURIEMS TAIKOMA SUTARTIS
Ši sutartis taikoma asmenims, kurie yra vienos arba abiejų Susitariančiųjų Valstybių rezidentai, t.y. sutartis taikoma asmenims, kurie yra Lietuvos, arba užsienio valstybės arba ir Lietuvos, ir užsienio valstybės rezidentai. Bendrąja prasme asmuo laikomas valstybės rezidentu, jeigu toje valstybėje jis privalo mokėti mokesčius nuo pajamų, gautų tiek toje valstybėje, tiek kitur. Pagrindiniai kriterijai, kuriais remiantis asmuo apmokestinamas kaip rezidentas, yra šie: jo nuolatinė gyvenamoji vieta,...
Šį darbą sudaro 6361 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!