Lietuva yra aktyvi tarptautinės bendruomenės narė, aktyviai dalyvauja tarptautinių organizacijų veikloje ir taip siekia užtikrinti valstybės saugumą nuo bet kokių išorinių grėsmių. Oficialūs santykiai ir bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Europos Bendrijos prasidėjo 1991 m. rugpjūčio 27 d., kai Europos Bendrija (Europos Sąjungos pirmtakė) nusprendė pripažinti Lietuvos nepriklausomybę. 2004 metų gegužės 1 d. yra svarbi data Lietuvai, nes tada ji tapo pilnateise Europos Sąjungos (ES) nare. Vartotojų teisių užtikrinimas, galimybė lengviau eksportuoti ir importuoti prekes, mokytis bei dirbti užsienyje ir laisvai keliauti visose ES šalyse - tai galimybės, kurios atsiveria Lietuvos gyventojams, būnant Europos Sąjungos dalimi. Lietuvos integracija į ES yra nesibaigiantis procesas, suteikiantis galimybes ir paskatas Lietuvai tapti stipria ir modernia valstybe, toliau vystytis ir siekti ekonominio augimo, gerovės visai visuomenei. 2015 metais Lietuva tapo 19-ąja Euro zonos nare, o kartu su euro įsivedimu keičiasi ir Lietuvoje buvusios mokėjimų sistemos. Europos sąjunga stengiasi užtikrinti, kad mokėjimo sistema atitiktų Europos mokėjimų rinkos poreikius ir visapusiškai prisidėtų prie mokėjimų aplinkos, kurioje skatinama konkurencija, inovacijos ir saugumas.
Darbo tikslas: išsiaiškinti, kokie pakitimai įvyko Lietuvos mokėjimų sistemoje įstojus į Euro zoną.
• apibūdinti pagrindinius mokėjimų sistemos pakitimus, su kuriais teks susidurti gyventojams ir verslui.
Darbo metodologija: mokslinės medžiagos (straipsnių, tyrimų, publikacijų) analizė ir interpretavimas.
Mokėjimo sistemos sąvoka apibrėžiama įvairiai. Pasak Listfield ir Montes-Negret (1994), mokėjimo sistema apibrėžia procedūras, taisykles, standartus ir instrumentus naudojamus keičiantis dvejoms pusėms tarpusavyje finansiniais dydžiais, užtikrinant pinigų cirkuliaciją. Be to, veiksminga ir efektyvi mokėjimų sistema yra gyvybiškai svarbi ekonomikos plėtrai. Tokia sistema padeda pagerinti prekybą, stiprina ekonomikos politiką, kontroliuoja rizikas. Humphrey (1995), teigia, kad mokėjimų sistema yra pardavėjo ir pirkėjo susitarimas vykdant sandorį, kurio metu perkeliama vertė. Tai palengvina prekių ir paslaugų mainus ekonomikoje. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (2012) mokėjimo sistema apibrėžiama kaip lėšų pervedimo sistema, turinti formalią standartizuotą mokėjimo operacijų apdorojimo, tarpuskaitos ir (arba) atsiskaitymų tvarką bei bendras taisykles. Mokėjimų sistemų tobulinimas...
Šį darbą sudaro 3322 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!