Lietuvos pramonėje ir žemės ūkyje vartojama daugiau nei 600 000 cheminių medžiagų, bet tik nedaugelio jų turimi dideli kiekiai. Iš jų plačiausiai vartojamos stipriai veikiančios nuodingosios chemines medžiagos: chloras ir amoniakas, gana dažnai - sieros dioksidas, azoto ir kitos rūgštys, gyvsidabris, organiniai tirpikliai ir pesticidai. Kalbant apie pramonėje ir žemės ūkyje vartojamas chemines medžiagas, negalima pamiršti, kad joms degant, ypač joms termiškai skylant, į atmosferą išsiskiria nemažai įvairių nuodingų medžiagų: anglies monoksido (smalkių), formaldehido, ciano vandenilio, chloro, chloro vandenilio, azoto, sieros bei oksidų, fosforo organinių junginių ir kt.
Pavojingos medžiagos– medžiagos arba medžiagų grupės, kurios yra toksiškos, patvarios ir linkusios biologiškai kauptis, taip pat kitos medžiagos, kurios vadovaujantis Cheminių medžiagų ir preparatų įstatymu priskirtos prie vandens aplinkai kenksmingų medžiagų.
Prioritetinės pavojingos medžiagos – pavojingos medžiagos, kurių kontrolei veiksmų būtina imtis pirmiausia ir kurių išleidimas ar kitoks patekimas į vandens telkinius turi būti laipsniškai nutrauktas. Prioritetinių pavojingų medžiagų sąrašą tvirtina aplinkos ministras.
Bespalvės, aštraus kvapo dujos. Virimo temperatūra- minus 33,4ºC, lydymosi temperatūra- minus 77,83, ºC, dujų tankis –0,77. Mišinyje su deguonimi sprogsta. Degant susidaro vanduo ir laisvas azotas, galimas oksidavimasis iki azoto oksidų. Reaguojant su metanu susidaro ciano vandenilis. Užterštas debesis sklinda viršutiniuose atmosferos sluoksniuose. Poveikis žmogaus organizmui labai greitas, pasireiškia odos sudirginimu ir nekrotiniu odos nudeginimu, akių ir viršutinių kvėpavimo takų uždegimu, ryškiu liežuvio ir gerklų pabrinkimu, bronchospazmu, po kelių valandų išsivysto rezorbcinis veikimas- toksinė plaučių edema. Individualios apsisaugojimo priemonės. Kvėpavimo takų apsaugai naudojamos dujokaukės su “KD”, “KD8”, “M” filtravimo sorbcinėmis dėžutėmis, nesant dujokaukių- galima naudoti vatos- marlės kaukę, sudrėkintą 5% citrinos rūgšties tirpalu. Sanitarinis švarinimas ir teritorijos degazavimas. Sanitarinis švarinimas neatliekamas. Užterštos teritorijos degazavimas atliekamas dideliu kiekiu vandens, gali būti panaudotos rūgščios pramoninės atliekos.
Benzinas [JTO- 1203]
Tai įvairių angliavandenilių- riebių (90- 95) % ir aromatinių (5- 10) % mišinys, lakus, lengvai užsidegantis skystis, turintis specifinį kvapą. Poveikis žmogui. Pakenkimas benzinu vyksta inhaliaciniu keliu,...
Šį darbą sudaro 1425 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!