Lengvoji pramonė – tai tradicinė Respublikos pramonės šaka, turinti istorinę praeitį ir patirtį. Priklauso tekstilės ir odos dirbinių gamyba, bei drabužių siuvimo įmonės. Lietuvoje įrodė savo pranašumą ir užėmė dominuojančią vietą šalies ūkio struktūroje. Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonė – tai pirmas pagal darbuotojų skaičių ir antras pagal pagamintos ir parduotos produkcijos apdirbamosios pramonės sektorius. Lengvosios pramonės gamyba Lietuvoje nuolat auga ir didėja, nes efektyviai išnaudojamos tekstilės ir aprangos pramonės strategiškai stipriosios pusės.
Mes pabandėme apžvelgti lengvosios pramonės užimamą vietą Lietuvoje, jos vystymąsi, perspektyvas, palankius ir nepalankius faktorius šios pramonės plėtojimui.
Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonė...........................................................
Pagrindiniai pramonės raidos sėkmės veiksniai
Išvados
Lietuvos aprangos ir tekstilės PRAMONĖ
2004 - aisiais metais Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonė tapo sudėtine ES tekstilės ir aprangos sektoriaus dalimi. Ilgametes tradicijas turinti šalies aprangos ir tekstilės pramonė nepriklausomoje Lietuvoje įrodė savo pranašumą ir užėmė dominuojančią vietą šalies ūkio struktūroje. Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonė – tai pirmas pagal darbuotojų skaičių ir antras pagal pagamintos ir parduotos produkcijos apdirbamosios pramonės sektorius.
1. Tekstilės ir aprangos pramonei priklauso virš 80 proc. šio sektoriaus smulkių ir vidutinių įmonių ir tik 15 - 20 proc. stambių įmonių.
2. Tai viena iš pramonės šakų sukurianti didelę bendrąją pridėtinę vertę, kuri sudaro 15,2 % šalies pramonės bendrosios pridėtinės vertės (BPV).
3. Tekstilės ir aprangos pramonė gamina darbui imlią produkciją, kuri sudaro 16 proc. apdirbamosios pramonės produkcijos vertės ir užtikrina didelį gyventojų užimtumą: sektoriaus dirbantieji sudaro 26 proc. visų pramonėje dirbančių žmonių ;
4. Tekstilės ir aprangos pramonės įmonėse dirba 41 tūkst. moterų ( 80 proc. šakos dirbančiųjų).
5. Šis sektorius - vienas iš pagrindinių šalies eksportuotojų ir sudaro apie 15 proc. viso šalies eksporto su teigiamu prekybos balansu ;
6. Tekstilės ir aprangos sektoriaus įmonių gamybinių pajėgumų vidutinis apkrovimas 67,6 %, o atskirose įmonėse viršija 90 % (vidutinis ES 80,7%).
Ženkliai didėjo pagrindinių produkcijos rūšių: audinių, trikotažo gaminių, siūtų drabužių, avalynės gamyba. Įmonės pasiekė...
Šį darbą sudaro 2292 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!