Senovės Graikija užima ypatingą vieta pasaulio, o ypač Europos, kultūros istorijoje. Jei nebūtų gyvavusi graikų civilizacija, tai ,,Vakarai“ taip ir niekada nebūtų tapę ,,Vakarais“. Senovės Graikija padėjo pamatus tam, kas šiandiena iš esmės skiria Rytų civilizaciją nuo Vakarų civilizacijos.
Daugeliu atžvilgių senovės graikų visuomenė mums gali pasirodyti tamsi ir primityvi, tačiau po 500 metų prieš Kristų graikų įdėjos pasidarė tokios reikšmingos, kad pakeitė visą pasaulį. Graikų mąstysena bei gyvensena dar ir dabar veikia Vakarų valstybinį ir kultūrinį gyvenimą. Graikai sukūrė mąstymo būdą vadinamą filosofija. Graikų idėjomis remiasi šiuolaikiniai mokslai. Olimpiada, teatras - taip pat graikų palikimas.
Mano šio referato tikslas yra išanalizuoti populiariausius graikų laisvalaikio praleidimo būdus bei formas.
◦ Panagrinėti laisvalaikio sampratą.
◦ Trumpai apžvelgti Senovės Graikijos istoriją iki Helenizmo.
◦ Išskirti svarbiausius graikų mentaliteto bruožus.
◦ Išsiaiškinti kokie mėgstamiausi laisvalaikio praleidimo būdai vyravo Senovės Graikijoje.
◦ Apžvelgti fizinės kultūros reikšmę jų gyvenime ir laisvalaikyje.
Darbe daugiausiai rėmiuosi Dalios Dilytės ir Džono D. Klero, bei Petro Blaževičiaus literatūra. Manau, kad ši medžiaga man padės išsamiai atskleisti nagrinėjamą temą.
1. LAISVALAIKIO SAMPRATA
Laisvalaikis – tai laikas, nepriskiriamas tokiai privalomai veiklai kaip darbas (profesinė veikla, namų ruoša), mokymasis, valgymas, miegas. Kai kuriais atvejais nėra griežtos ribos tarp privalomų atlikti darbų ir laisvalaikio, kadangi kai kurie privalomi darbai gali būti atliekami ir laisvu nuo darbo metu, savo malonumui (pavyzdžiui, kokio nors ilgalaikio plano, teikiančio malonumą, vykdymas).
Plačiąja prasme laisvalaikis – tai socialinio gyvenimo, veiklos sritis, infrastruktūros dalis, pramogos. Pagal aktyvumo lygį gali būti išskiriami tokie laisvalaikio praleidimo būdai kaip:
1. Aktyvus laisvalaikis - siekiant kaip nors panaudoti savo energiją. Tai aktyvi rekreacija, hobis, atostogos, žaidimai, sportas savo malonumui.
2. Pasyvus laisvalaikis - vengiant eikvoti energiją. Tai tiesiog dykinėjimas, „nieko neveikimas“, neužsiimant kokia nors veikla, ypač po sunkios darbo dienos ar kitais atvejais.
E. Sokolovas pasiūlė vieną populiariausių laisvalaikio struktūrų, pagal kurią laisvalaikis buvo skirstomas į poilsį, savišvietą, kontempliaciją, kūrybą, pramogas ir šventę. Šio siūlymo pagrindu paplito...
Šį darbą sudaro 3465 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!