Temos aktualumas. Pasaulyje apie virtualias valiutas vis daugiau diskutuojama įvairiose žiniasklaidos priemonėse, jų populiarumas vis auga. Susidomėjus virtualia valiuta turime žinoti ir apie riziką, susijusią su šia išpopuliarėjusia valiutos forma, įskaitant riziką prarasti savo pinigus. Šiuo metu teisės aktuose nėra jokių konkrečių apsaugos priemonių, kurios garantuotų jūsų patirtų nuostolių padengimą, jei virtualios valiutų keityklos, kurioje keičiama arba laikoma jūsų virtuali valiuta, veikla sutriktų arba nutrūktų.
Tikslas – pateikti kriptovaliutos apibrėžimą, populiarumo rodiklius bei sutinkamą riziką.
2. Nustatyti kriptovaliutos populiarumą pasaulyje ir Lietuvoje
3. Išanalizuoti virtualiosios valiutos riziką ir pateikti galimus išvengimo būdus
1. Kriptovaliutos esmė
1. 1. Kriptovaliutos apbrėžimas
Kriptovaliuta – tai nereguliuojama, virtuali valiuta kuri leidžia atlikti pirkimus internete nenaudojant jokių bankų ar kitų tarpininkų. Graikiška žodžio šaknis „Crypto“ (gr. užslaptintas) mums rodo apie šios valiutos anonimiškumą ir paslaptingumą.
Kadangi tai – virtualios erdvės produktas, ši valiuta savo tiesioginio fizinio pavidalo neturi. Nėra matyti nei banknotų su žymiais šalių asmenimis, nei monetų žvangančių kišenėse, už jos nestovi jokia valstybė ar bankas ir negali tiesiogiai kontroliuoti.
Visų pirma atsirado kripto valiutų biržos, kuriose pradėta prekiauti įvairiomis kitomis kripto valiutomis (šiuo metu rinkoje galima atsiskaityti ganėtinai populiariomis kripto valiutomis, kaip: Etherium, Monero, ar pavyzdžiui Litecoin ) ir standartinėmis valiutomis, pvz, euru, doleriu ir kt. Antra, toliau vykstant monetarizacijos procesams, kripto valiutos įgavo tam tikrą atsiskaitymo funkciją. Viena pirmųjų buvo bitcoin kripto valiuta, kuria įgalintas atsikaitymas už prekes ir paslaugas . Trečia, kripto valiutomis pradėta atsiskaitinėti darbiniuose santykiuose – sumokant atlyginimą . Taigi, minėti pavyzdžiai suponuoja kripto valiutų ir pinigų priežastinį ryšį, ir savaime suprantama, kripto valiutų ir tradicinių pinigų panašumą. Kadangi, kaip minėta, kripto valiutomis atsiskaitoma už prekes ir paslaugas; mokamas darbo užmokestis; jos kotiruojamos biržoje ir jomis galima pirkti ne tik kitas kripto valiutas, bet ir tradicines valiutas; be kita ko, kripto valiutos gali būti naudojamos kaip taupymo priemonė .
1. 2. Kaip veikia kriptovaliutos?
Vykstant, bet kokiam finansiniam pavedimui,...
Šį darbą sudaro 5031 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!