Konspektai

Konspektas dėdės ir diedienės

10   (1 atsiliepimai)
Konspektas dėdės ir diedienės 1 puslapis
Konspektas dėdės ir diedienės 2 puslapis
Konspektas dėdės ir diedienės 3 puslapis
Konspektas dėdės ir diedienės 4 puslapis
Konspektas dėdės ir diedienės 5 puslapis
Konspektas dėdės ir diedienės 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Šiuo pavadinimu norėta pasakyti, apie ką bus šis kūrinys. Pasakojimo esmė yra dėdžių ir dėdienių gyvenimo peripetijos ir likimas, todėl pavadinimas tai puikiai atspindi.
Mėgdavo Mykolas ir savo smuiku pagroti bei palinksminti visus kaimo gyventojus. Jis taip pat mėgaudavosi ir gamta, todėl dažnai mėgo joje būti. Tačiau vis iš galvos jam neišėjo viena mergaitė – Severja. Jai Mykoliukas irgi buvo kritęs į akį, tačiau ji pati nenorėjo to pripažinti.
Pradedama pasakoti apie dvaro tijūną Rapolą, kuris mėgdavo tiesiog pats visiems vadovauti ir nieko nedirbti, o jei išgirsdavo, jog kažkur groja Mykoliukas, tuoj bėgdavo pasiklausyti.(„Rapolas, per savo tingėjimą teatlyžęs nuo kaimo darbų, nėmaž nebuvo atlyžęs nuo paties kaimo ir kaimiečių, kurie tevieni mokėjo jį pagerbti neveidmainiškai. Gerbė jį, mylėjo ir net prieš kitus dvarus didžiavosi turį tokį tijūną, kurs net „šlekteri“ truputį.“) Neturėjo jis žmonos ir visas moteris laikė kvailėmis, tačiau krito jam į akį Severja ir jis nieko negalėjo padaryti. Nors vyras suprato, jog ji tik kvaila moteriškė ir nieko gero iš jos nebus, tačiau vis vien ją norėjo gauti.(„Rapolui rodės, jau visas pasaulis žinąs jo meilės kankinimąsi, kuo jis taip susirūpinęs, ir pasakojąs, sudėdamas visokias pasakėčias apie seną vyrą ir jauną pačią.“) Buvo net pradėjęs prarasti svorio, tačiau susigriebė ir tiesiog ėmė laukti kiekvieno šventadienio, kada galės paspoksoti į mylimąją.(„Jis maldės, laukdamas šventadienio, kada teisėtai, be baimės galės prisotinti savo akis mylimu asmeniu, atsidžiaugti juo, pabūti netoliese.“) Tačiau eidamas kartą namo iš bažnyčios pamatė mylimą merginą su Mykoliuku, apie kurį net nebūtų pagalvojęs.
Grįžtama prie pasakojimo apie Mykoliuką. Šis visad galvodavo, ką jis veiks vėliau, kai visi namie gyvenantys vaikai užaugs ir išeis iš namų. Tačiau jis pats palikti gimtojo krašto nenorėjo ir ramindavo save mintimis apie Severją.(„Dabar Mykoliukas ne tiek suprato, kiek juste pajuto, kaip Severiutė yra artima jam, kokią didelę dalį būtybės jo sudaro, kokia didelė spraga pasidarytų jo gyvenime,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2665 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (2665 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos konspektas
  • 6 psl., (2665 ž.)
  • Word failas 67 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt