Sėkmingam rinkos ekonomikos vystymuisi siekiant ekonominio augimo, pirmiausia būtina pasirūpinti konkurencijos vystymu, kadangi rinka ir konkurencija yra neatsiejamos viena nuo kitos. Konkurencija – tai yra viena iš rinkos ekonomikos egzistavimo prielaidų. Šalis savo pasirinktoje rinkoje labai retai yra vienintelė. Paprastai tų pačių pirkėjų poreikiais rūpinasi bei stengiasi juos patenkinti ir kitos šalys. Todėl tarp šalių dėl pirkėjo vyksta nuolatinės varžybos – konkurencija.
Peržiūrėjus pastarųjų metų augimo, produktyvumo ir užimtumo raidą tiek ES, tiek Japonijos pagrindinių ekonomikos sektorių lygmeniu, ataskaitoje apžvelgiamos mikroekonomikos reformos pagal augimo ir užimtumo paktą, siekiant atsižvelgti į galimybes šiomis reformomis padidinti produktyvumą, ir daugiausia dėmesio skiriant vienam iš konkurencingumo veiksnių – įgūdžiams. Ataskaitoje vertinami sąlyginiai Europos pramonės šakų pranašumai ir trūkumai, o pabaigoje pateikiama Europos gamybos sektoriaus ateities vizija, siekiant apsvarstyti aiškėjančias tendencijas ir uždavinius bei nustatyti, ar šios tendencijos ir uždaviniai atitinka įgyvendinamą politiką.
Šalių pramonės augimas, pajamos ir gamybos profilis priklauso nuo sugebėjimo konkuruoti tarptautinėje rinkoje. Mokslo tyrimų rezultatų ir naujų technologijų diegimas, produkcijos asortimento atnaujinimas, prekių konkurencingumo didinimas bei inovacijos atspindi pramonės įmonių sugebėjimą derintis prie rinkos ekonomikos keliamų reikalavimų. Tai viena iš priežasčių, kodėl daug dėmesio skiriama konkurencingumo tyrimams.
Išaiškinti, per ką pasireiškia konkurencingumas, kokią įtaką turi kiekvienai šaliai atskirai ir visam pasauliui, ir išanalizuoti konkurencingumo padėtį Japonijoje ir ES bei palyginti jas.
Užsibrėžtam tikslui pasiekti keliami uždaviniai:
1. Apibūdinti “konkurencingumo” sąvoką, išanalizuoti jo pasireiškimo formas;
2. Išaiškinti konkurencingumo poveikį konkrečiai šaliai ir pasauliui;
3. Įvertinti konkurencingumo padėtį Japonijoje ir ES;
4. Atlikti Japonijos ekonomikos konkurencingumo analizę;
5. Atlikti ES ekonomikos konkurencingumo analizę;
6. Apibendrinti surinktą informaciją ir pateikti išvadas ir pasiūlymus.
Darbo bazė:
Darbo bazę sudaro įvairiausia literatūra, specializuoti leidiniai, žinynai bei internete pateikta informacija.
Darbe taikomas metodas:
Antrinių duomenų ir mokslinės literatūros analizė.
1. KONKURENCINGUMO YPATUMAI ES IR JAPONIJOJE
1.1. Konkurencijos samprata
Konkurencija – tai savotiškos gamybos bei prekybos įmonių ar paslaugų teikėjų varžybos dėl vartotojų palankumo, lojalumo. Konkurencija yra būtinas šiuolaikinės ekonomikos atributas, skatinantis kokybės gerėjimą, bei...
Šį darbą sudaro 4958 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!