Įsivaizduokime tokią situaciją: jūs susiruošėte aplankyti draugą, gyvenantį Vilniuje. Jūsų draugas neseniai persikėlė į butą naujajame rajone, kuriame jūs niekad nebuvote. Kaip keliausite pas draugą iš stoties? Nesusimąstydami (tai labai svarbu mūsų įsivaizduojamame eksperimente!) pasinaudosite pirma pasitaikiusia transporto priemone (troleibusu, autobusu ir pan.), po kelių stotelių persėsite į kitą, po to kažkiek paeisite ir t.t.? Jeigu jūs veiksite būtent taip, kažin ar galima tikėtis, kad kada nors pasieksite rajoną, kuriame gyvena jūsų draugas... Tačiau visi žinome, kad turėdamas tikslą žmogus taip nekeliauja – jei draugas negali jūsų pasitikti stotyje, jūs nusiperkate miesto planą su transporto judėjimo schemomis, išsiaiškinate, kokiomis transporto priemonėmis galima pas jį nuvykti, arba pasinaudojate taksi paslaugomis ir pan. – spręsdami šią užduotį, jūs sukuriate įvairius galimų užduoties sprendimų modelius.
Irkluodami valtį gal pastebėjote, kad irklai vandenyje tarsi užlūžta. Jei norite tirti, kaip šviesos spinduliai, pereidami iš oro į vandenį, pakeičia kryptį, įpilkite į dubenį vandens ir įmerkite lazdelę.Dubuo ir lazdelė – tai ežero ir į vandenį įmerkto irklo modelis.
O kaip šviesos spinduliai lūžta, sklisdami per stiklą? Kodėl atsiranda vaivorykštė? Jau prieš dagelį šimtmečių žmogus suprato, kad, norint geriau pažinti pasaulį, nepakanka tik stebėti gamtą, aprašinėti vykstančius reiškinius, bet reikia ir aktyviai ją veikti, vykdyti eksperimentus, bandymus su modeliais.
Mikalojus Kopernikas negalėjo pasakyti, kodėl daiktai laikosi ant žemės. Galileo Galilėjus nepajėgė paaiškinti, kodėl iš vienodo aukščio vienu metu mesti du skirtingo svorio rutuliukai žemę pasiekia tuo pačiu metu, o Johannesas Kepleris nesuprato, kodėl planetos skrieja elipsinėmis trajektorijomis. Į tuos klausimus atsakė trys Niutono dėsniai ir visuotinės traukos dėsnis. Jie buvo atrasti todėl, kad mokslininkai eksperimentavo, aprašinėjo savo tyrimus, atliko sudėtingus apskaičiavimus. “Jeigu man pavyko pažvelgti toliau nei kitiems, tai tik todėl, jog galėjau pasilypėti milžinui ant pečių”, – sakė pats Niutonas.
Sugebėjimas pereiti nuo konkrečių dalykų prie abstrakcijų ir atvirkščiai, problemos sprendimas ir rezultatų analizė, įgytos būtinos žinios, tiksliai parinktos priemonės...
Šį darbą sudaro 2038 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!