T(06)-I GR.
Vilnius, 2006
Įvadas
Apie kompiuterinius virusus turetų žinoti kiekvienas asmuo, kuris naudojasi kompiuterinėmis paslaugomis. Tai ypač svarbu apsaugoti savo kompiuterį nuo nematomų įsilaužėlių.
Šiuo referatu norėčiau supažindinti su viruso sąvoka, suteikti bendrą informaciją apie virusą, jų veikimo principais. O svarbiausia kaip nuo jų apsaugoti savo kompiuterį.
1. Bendra informacija apie virusus.
Kompiuterinis virusas – tai programa, kuri savarankiškai trikdo kompiuterio programų darbą bei keičia kompiuteryje esančią informaciją.
Truputis informacijos apie viruso atsiradimą. Pirmieji virusų prototipai buvo žaidimų programos, kurios stengdavosi sudoroti priešininkų programas ir užimti ju vietą atmintinėje. Drauge su žaidžiamomis programomis ėmė rastis programos, kurios nepriklausomai nuo vartotojo norų pakeisdavo jo vykdomų programų veiksmus. Tai virusinės programos- virusai.
Pirmasis IBM asmeninių kompiuterių virusas buvo užregistruotas 1985m. Jis buvo pavadintas EGABTR vardu, nes jis buvo skirtas sugriauti kompiuterio, turinčio EGA tipo vaizduoklį, darbą.
Virusų kūrimo tikslai ir paskirtis yra labai skirtinga – vieni tik trikdo kasdieninį kompiuterio ar kompiuterinio tinklo darbą, kiti gi skirti tam tikriems duomenims ieškoti ir naikinti.
Virusas pradeda veikti, kai paleidžiama kokia nors programa, prie kurios tas virusas buvo „prikabintas“. Bet kuriuo metu virusas gali perimti valdymą, atlikęs kenkėjiškus veiksmus, valdymą gražina vykdomai programai.
Yra virusinių programų, kurios pasislepia kitose programose, tačiau nesidaugina, o tik reguliariai atlieka kenkėjiškus veiksmus, pvz., spausdina įvairius pranešimus, skaičius, žodžius.
Kai kurios virusinės programos gali tūnoti kompiuteryje ilgą laiką ir pradėti veikti eant kokioms nors aplinkybėms, pvz., Černobilio (CIH) virusas atgyja ir ima veikti balandžio 26 dieną.
Virusų veikimo pasėkmės:
1. Virusuotos pogramos nustoja veikti arba blogai veikia;
2. Trikdomas vartotojo darbas: spausdinami įvairūs pranešimai, ekrane pasirodo įvairūs ženklai;
3. Sulėtėja sistemos darbas;
4. Sumažėja vietos kietajame diske, bei kompiuterio pagrindinėje atmintyje;
5. Modifikuojami ar kitaip sugadinami duomenys byloje;
6. Sunaikinama informacija diskuose;
7. Fiziškai sugadinami kai kurie kompiuterio įrenginiai.
2. Virusų veikimo principai, rūšiavimas ir klasifikacija.
Virusų, skirtų tik lengvai trikdyti kompiuterio darbą požymiai ir padariniai yra lengvai pastebimi, t.y. įvairūs vaizdai ar garsai, užrašai ar pan. Tokie virusai nedaro...
Šį darbą sudaro 1121 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!