Tarpdisciplininės specialistų komandos ir komandinis darbas užima vis svarbesnę vietą šiuolaikinėje visuomenėje. Pagal komandinio darbo principų taikymą galima vertinti, kiek teikiamos paslaugos ar įstaigos yra modernios ir atviros naujovėms. Tradiciškai visuomenėje medikų vaidmuo buvo ir tebėra suvokiamas kaip išskirtinai individualus, paremtas asmenine kompetencija ir atsakomybe. Tačiau jau nuo XIX amžiaus žinoma, kad medicinoje turi būti sprendžiamos ir socialinės problemos. XXI amžiuje, remiantis Pasaulio Sveikatos organizacija (2002), pagrindinę visuomenės sveikatos problemą sudaro susirgimai (psichikos sutrikimai), kurių sukeltoms problemoms spręsti vien medicininio modelio nepakanka. Socialinių mokslų pasiekimai turi būti integruojami. Tokia integracija įmanoma tik pradėjus taikyti modernias technologijas, tokias kaip komandinis darbas (Germanavičius, 2004).
Komandinio darbo svarba atsiskleidžia moderniuose psichiatrijos, psichosocialinės reabilitacijos, psichikos sveikatos centruose. Kompleksinis paciento būklės įvertinimas, gydymo ir reabilitacijos plano sudarymas ir vykdymas tampa įmanomi tik bendradarbiaujant kelių sričių ekspertams (Naujo tipo psichikos sveikatos paslaugų standartizavimas, 2004).
Psichikos sveikata – tai nėra vien psichikos ligos ar sutrikimo nebuvimas. Gera psichikos sveikata leidžia individui patirti gyvenimo prasmę, padeda išlikti savimi ir kartu produktyviai bendrauti su kitais. Psichikos sveikatos reikalai turi rūpėti visiems individams, darbdaviams, sveikatos, švietimo, socialinės apsaugos ir kitų sektorių atstovams. Psichikos sveikata priklauso ne tik nuo asmeninių individo įgimtų ar įgytų savybių, bet ir nuo aplinkos įvykių, nuolat vykstančių šeimoje, gatvėje, mokykloje, darbo vietoje (Visuomenės psichikos sveikata 2005).
2001 m. Pasaulinės sveikatos organizacijos Pasaulio sveikatos pranešime, skirtame psichikos sveikatai, pabrėžiama, kad šiuolaikiškas psichikos sveikatos supratimas yra grindžiamas biopsichosocialiniu modeliu. Tai reiškia, kad psichikos sutrikimai yra neatsiejami nuo somatinės paciento būklės ir biologinių sutrikimų priežasčių, tačiau ne mažesnę reikšmę sutrikimo išsivystymui, sunkumui ir eigai turi ir psichologiniai bei socialiniai veiksniai.
• Biologiniai veiksniai – genetinis polinkis, nėštumo ir gimdymo traumos kiti ypatumai, somatinės ligos, amžius, ligos.
• Psichologiniai veiksniai - tai žmogaus mąstymo, emocijų ir elgesio ypatumai.
• Socialiniai veiksniai – visuomenėje vykstantys procesai, vyraujančios kultūrinės vertybės, institucijų vaidmuo, darbas, valstybės socialinė, sveikatos, švietimo politika.
Biopsichosocialiniu...
Šį darbą sudaro 7671 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!