Rašiniai

Kokį Lietuvos mitą kuria skirtingų rašytojai?

10   (1 atsiliepimai)
Kokį Lietuvos mitą kuria skirtingų rašytojai? 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Lietuvos mitas – pagražintas, ne visada realybę atitinkantis pasakojimas apie valstybę ir jos didvyrius – ima rastis jau viduriniuose amžiuose (tai Gedimino ir Vytauto laiškai, metraščiai). Tačiau dėl tam tikrų istorinių aplinkybių – reformacijos, Liublino unijos bei tautiškumo idėjų atsiradimo – mitas apie Lietuvą intensyviausiai plėtojamas Renesanso epochoje. Praėjus keliems amžiams po Atgimimo laikų, pasakojimai apie Lietuvą vėl atgijo. Ypač Lietuvos – gimtojo krašto – vaizdavimas tapo svarbus Lietuvos tautinio atgimimo laikais bei pastebimas XX a. Modernizmo epochoje. Lietuvos mitą sukūrė tokie skirtingų epochų rašytojai kaip Jonas Radvanas herojiniame lotyniškame epe „Radviliada“, visą lietuvių tautą reprezentuojantis poetas Maironis eilėraščiuose „Aš norėčiau prikelti“ ir „Oi neverk, motušėle!“ bei modernistas Vincas Krėvė tragedijoje „Skirgaila“.
Atgimimo laikų rašytojas Jonas Radvanas herojiniame epe „Radviliada“ ir XIX a. poetas Maironis eilėraštyje „Aš norėčiau prikelti“ kuria galingą, stiprią, nepaprastų didvyrių turinčią Lietuvą. Herojiniame epe (kuris buvo sukurtas LDK kancleriui, karo vadui Mikalojui Radvilui Rudajam paminėti ir išaukštinti) vaizduojama galinga LDK laikų Lietuva. Stipri Vytauto laikų Lietuva atsispindi per poetinę išmonę – Radvilo Rudojo skydą, kuris tampa dieviškosios apsaugos simboliu. Per skydą, išmargintą geltonu metalu (geltonas metalas – auksas – nurodantis šalies turtingumą), Jonas Radvanas pavaizduoja ne tik didžiausias lietuvių kovas su priešais, tačiau ir nurodo, kokia didelė buvo Lietuva: „…juk nuo Baltijos jūros iki Juodosios / valdo lietuviai žemes…“ Tačiau tokios didžios šalies vaizdavimas parodo, kad tai tik išmonė, mitas, nes poeto laikais tokios Lietuvos jau nebebuvo. Galingą, didžių didvyrių turėjusią valstybę sukuria ir Maironis. Jo eilėraščio lyrinis subjektas su nostalgija gręžiasi į praeitį, desperatiškai siekdamas „iš kapų milžinų“prikelti nors vieną senelį. Epitetas „kapai milžinai“ nurodo, kad praeityje Lietuva buvo nepaprastai galingų žmonių šalis. Abu kūriniai panegiriniu stiliumi vaizduoja stiprią, turtingą, didvyrių kupiną Lietuvą, tačiau Jonas Radvanas neatskleidžia, kad tokia valstybė jau nebeegzistuoja, o Maironio lyrinis „aš“ gailisi dėl prarastos stiprybės. Taigi...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 680 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
1 psl., (680 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 1 psl., (680 ž.)
  • Word failas 14 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt