Biheviorizmas – XX a. pradžioje JAV, susiformavusi psichologijos kryptis, tyrimo objektu laikanti objektyviai registruojamas elgesio apraiškas. Ši psichologijos kryptis teigia, kad mokslo uždavinys yra tik stebėti ir aprašyti tas apraiškas.
Bihevioristai daugiausia tyrė gyvūnus ir tų tyrimų išvadomis mėgino paaiškinti kai kuriuos žmogaus elgesio dėsnius(žmogaus elgesys, jų teigimu, nuo gyvūnų skiriasi tik sudėtingumo laipsniu).Pagrindinė išsamiai tirta problema – išmokimas.
Kognityvizmas – XX a. 6 dešimtmetyje pabaigoje ir 7 dešimtmečio pradžioje, kaip priešprieša JAV paplitusiam biheviorizmui, kuris neigė psichinių procesų vidinės organizacijos reikšmę. Iš pradžių daugiausia tyrė sensorinės informacijos pokyčius, vykstančius nuo to momento, kai stimulas pradeda veikti receptorių, iki atsakomosios reakcijos.
Šiame darbo esmė išsiaiškinti kognityvinės ir bihevioristinės teorijų pritaikymą socialiniame darbe.
Pradžioje plačiau sužinosiu apie biheviorizmą ir kognityvizmą, o jau tada kaip šios teorijos pritaikomos socialiniame darbe.
Dvidešimtojo amžiaus pradžioje J. B.Watsonas pareiškė, kad, jei psichologija siekia būti tikru mokslu, tai psichologai turi tirti ir analizuoti tik tai, ką jie gali tiesiogiai matyti ir išmatuoti. Watsonas, rašė, kad nemato priežasčių, kodėl nebūtų galima užsiimti tuo, ką galima matyti realiame psichologiniame lauke; jis siūlė apsiriboti tik tais dalykais, kuriuos galima stebėti ir formuluoti jų dėsningumus. Pirmiausia, ką galima stebėti, Watsono nuomone, yra elgesys. Daugelis Amerikos psichologų sutiko su šiomis jo mintimis, ir taip prasidėjo viena pagrindinių psichologijos krypčių – biheviorizmas.
Bihevioristai daugiausia dėmesio skiria tam, ką žmonės daro ir kokios konkrečios aplinkybės priverčia juos vienaip ar kitaip pasielgti. Siekdami paaiškinti žmogaus elgesį, bihevioristai atskleidžia tiesiogines tokio elgesio priežastis ir pasekmes.
Skirtingai nei psichoanalitinės ir kognityvinės teorijų atstovų, bihevioristai nekūrė žmogaus raidos sampratos. Pagrindiniai biheviorizmo dėsniai atskleidžia tarpusavio ryšius tarp įvykių( tarp stimulo ir reakcijos).
Bihevioristai žiūri į gyvenimą kaip į nesibaigiantį mokymąsi, nes vienos reakcijos atsiranda, o kitos dingsta.
II. Kas yra kognityvizmas, ką jis tiria ?
Kognityvinė teorija pabrėžia, kad individai mąsto ir renkasi, kad jų mintys ir supratimas turi įtakos jų ateities veiksmams ir mintims. Kognityvinės teorijos atstovai...
Šį darbą sudaro 1528 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!