Drama „Skirgaila“ – tai pats tobuliausias Vinco Krėvės kūrinys, ne kartą įkūnytas scenoje, ir pirmoji klasikinė lietuvių tragedija, kanoninės draminės struktūros veikalas.
Tragedija – (gr. – ožių giesmė) – vienas pagrindinių darmaturgijos žanrų, susiformavęs senovės Graikijoje iš Dievo Dioniso kulto, tobuliausią išraišką įgijęs V a. prieš Kristų Aischilo, Sofoklio, Euripido kūryboje. Tragedijos žanras atgimė Renesanso epochoje V. Šekspyro tragedijomis. Klasicizmo epochoje N. Bualo eiliuotame traktate Poezijos menas (1674) pagal Aristotelio Poetiką sukūrė normatyvinę tragedijos poetiką, kuri reikalavo laikytis trijų vienumų taisyklės: vietos, laiko ir veiksmo, t.y., veiksmas turi vykti vienoje vietoje (nekeičiant dekoracijų), trukti ne ilgiau nei 24 val., išlaikyti vieną siužetinę liniją („vienas įvykis”). Dramos kūriniai turėjo būti eiliuoti. Tragedijoje neleistinos komiškos scenos bei personažai, todėl klasicistai nevertino Šekspyro, kurio kūryboje susipina tragiški ir komiški motyvai. Be to, anot N. Bualo, tragedijoje išryškinamas vienas herojaus bruožas, veikėjas įkūnija moralinę idėją, aistrą ar ydą, personažai nesikeičia. Tragediją privalėjo sudaryti 5 veiksmai, siužetas remtis istorija ir mitais, reikalaujama, kad pasakojimai atspindėtų XVII a. aktualijas.
Iki šiol tragedija išlaikė pagrindinius tipologinius bruožus, suformuluotus IV a. pr. Kristų Aristotelio Poetikoje.
Tragedijos sandaroje svarbiausia – fabula ir monologas. Fabulų šaltiniai – mitai, istorija.
• Algirdo sūnus ir Jogailos brolis.
• Asmuo, padėjęs Jogailai susigrąžinti prarastą valdžią iš Kęstučio.
• Jogailos atstovų vadovas derybose su lenkų didikais dėl Jogailos vedybų su Jadvyga.
• LDK kunigaikštis, valdęs Lietuvą po to, kai Jogaila tapo Lenkijos karaliumi.
• Ūmaus būdo žmogus, garsėjęs kaip mėgėjas išgerti.
Bet kūrinyje istoriniai faktai nėra svarbiausi, V. Krėvei svarbu, kaip žmonės galvojo, ką rinkosi, kaip sprendė savo ir kitų likimus naujai susiklosčiusioje situacijoje bei kaip visa tai atsispindėjo veikėjų charakteriuose. Kūrinyje atkuriami Viduramžių Lietuvos laikai (remarkose stilizuotai vaizduojama senovinė aplinka – nedažytos ąžuolinės skobnys, žvėrių kailiai, rago taurės, ant sienų kabo ginklai; veiksmas vyksta Vilniaus Aukštojoje pilyje), vyrauja rūsti Viduramžių atmosfera. Bet kai kurios kūrinyje keliamos problemos aktualios iki šiol (pvz., Lietuvos...
Šį darbą sudaro 1415 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!