Potemės

Kodėl šiandien prieštaringai vertinamas sovietmečiu žymių lietuvių rašytojų (J. Marcinkevičiaus, S. Nėries) kūrybinis palikimas?

10   (2 atsiliepimai)
Kodėl šiandien prieštaringai vertinamas sovietmečiu žymių lietuvių rašytojų (J. Marcinkevičiaus, S. Nėries) kūrybinis palikimas? 1 puslapis
Kodėl šiandien prieštaringai vertinamas sovietmečiu žymių lietuvių rašytojų (J. Marcinkevičiaus, S. Nėries) kūrybinis palikimas? 2 puslapis
Kodėl šiandien prieštaringai vertinamas sovietmečiu žymių lietuvių rašytojų (J. Marcinkevičiaus, S. Nėries) kūrybinis palikimas? 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Gyvename absoliučios žodžio laisvės laikais. Mums leidžiama reikšti savo nuomonę, sakyti ką norime, kur norime ir kada norime. Tokią laisvę (kol ji nekursto neapykantos, neskatina žudyti, nešmeižia kitų žmonių) mums užtikrina įstatymai – ji įtvirtinta mūsų valstybės Konstitucijoje. Ir šią laisvę mes priimame kaip savaime suprantamą, retai kada susimąstome apie ją kaip apie duotybę. Tačiau nevaržomai reikšti mintis mūsų šalies žmonės galėjo ne visada. Vos prieš dvidešimt šešerius metus buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė – ligi tam įvykstant, mūsų tautiečių pasisakymai buvo ribojami: cenzūruojama spauda, varžoma mitingų, susirinkimų laisvė. Mūsų kūrėjai; rašytojai, poetai turėjo pereiti griežtą cenzūros patikrą, kad galėtų savo kūrinius spausdinti – tekstai turėjo pataikauti vyraujančiai ideologijai, atitikti jos brėžiamas normos ribas, atvirai nepropaguoti lietuvybės, neskatinti nepriklausomybės siekimo. Daug dalykų teko rašyti tarp eilučių – ir nors anuomet didieji mūsų kūrėjai, regis, tautiečių buvo suprasti, vis dėlto šiandien jie suvokiami dviprasmiškai, jų kūryba narpliojama iš naujo, „išrakinėjama“ po kaulelį; pateikiami kontraversiški vertinimai kursto aistringas visuomenės diskusijas, nesutarimus, prieštaravimus. Savo kalboje mėginsiu apžvelgti, kokios pagrindinės priežastys lemia tokį prieštaringą iškiliausių sovietmečio laikų lietuvių rašytojų kūrybinio palikimo vertinimą.
Visų pirma, kritišku, gal net kiek įtariai peržvelgti į rašytojų kūrybą gali skatinti tam tikri jų biografijos faktai. Žmonėms įprasta kitų darbus vertinti kiek subjektyviai, atsižvelgiant į juos atlikusių žmonių asmenines savybes, polinkius, praeities klaidas ar nuopelnus. Pažvelkite, kaip žiniasklaidoje bei visuomenėje atsimenami net prieš dešimtmečius buvę politikų klystkeliai bei nuopoliai, vos šiems žengus į politinę arena, ryškiau pasisakius ar pradėjus kur nors kandidatuoti. Kodėl tuomet kitaip turėtų būti su rašytojų kūryba? Tokio subjektyvaus (jei taip galima vadinti), ne vien meninės prasmės ir vertės atskleidimu grįsto garsių autorių kūrybos vertinimo pavyzdys galėtų būti pastarojo meto Salomėjos Neries kūrinių kritika. Jausminga, itin moteriška kūryba pasižymėjusi XX a. lietuvių poetė neoromantikė, deja, koloboravo su sovietų valdžia, priklausė delegacijai, važiavusiai į Maskvą “Stalino saulės parvežti”, tai yra,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1027 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
3 psl., (1027 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 3 psl., (1027 ž.)
  • Word failas 17 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt