Laimė -tai teigiama emocija, jausmas ar būsena, pasireiškianti įvairiais jausmais – pasitenkinimu, ramybe, dvasine pusiausvyra, džiugesiu. Tai lyg gyvenimo pilnatvės subjektyvus jausmas, kuris kyla tenkinant dvasinius pažinimo, bendravimo poreikius. Laimė susijusi su gyvenimo tikslo ir prasmės klausimais ir jos kiekvienas žmogus siekia skirtingai. Tikriausiai kiekvienas pasakytu, jog jų gyvenime pagrindinis tikslas- būti laimingu . Deja, laimė yra labai trapi, kaip krištolo taurė ir gležna kaip rožės žiedas. Ją gali paveikti aplinka, žmonės, istorinės aplinkybės. Viskas dėl ko jauteisi laimingas, gali per sekundę tiesiog sužlugti.
Kartais istorinės aplinkybės sužlugdo žmogaus svajones ir laimę. 1863 metų sukilimas nusinešė begales gyvybių, taip pat ir žmonių džiaugsmą bei laimę. Karas sugriauna tikėjimą šviesia ateitimi, sukelia baimę. Apie norą susikurti laimingą, gražų gyvenimą tėvynėje rašoma realisto Jono Biliūno apysakoje „Liūdna pasaka“. Biliūno apysakoje “Liūdna pasaka” pagrindiniai veikėjai norėjo susikurti savo laiminga gyvenimą tėvynėje. Kūrinio veikėjai Petras ir Juozapota nori sukurti savo šeimos žydinį, svajoja apie išsivadavimą iš carinės Rusijos gniaužtų ir geresnį gyvenimą, turėti nuosavą žemės sklypą bei sukurti jaukų šeimos židinį. Deja, Petras, vedamas patriotiškumo nori laisvės, pageidauja turėti savo žemės sklypą , tad stoja su kitais tautiečiais į kovą prieš Rusų valdžią. Jis išeina kovoti dėl tėvynes laimės ir nebegrįžta. Tada viltis šviesiai ateičiai užgęsta, laimė dingsta, atsiranda nerimo ir baimės jausmas. Kuomet Juozapota sužino jog jos vyras pakartas, jos laimė akimirksniu sužlunga. Ji labai mylėjo savo vyrą, nes tik jis mokėdavo padaryti ją laimingą. Sukilimas iš Juozapotos atėmė didžiausią gyvenimo laimę – mylimą vyrą. Taigi susiklosčiusioms istorinėms aplinkybėms žmonės, prarasdami savo šeimas, tėvynę bei svajones, praranda ir laimę.
Kartais laimė būna laikina ir nestabili. Žmogus norėdamas laimės savo gyvenime turi jaustis ne tik fiziškai, emociškai, bet ir dvasiškai gerai....
Šį darbą sudaro 556 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!