Konspektai

Klasikos laikai: Atėnų Aukso amžius

10   (1 atsiliepimai)
Klasikos laikai: Atėnų Aukso amžius 1 puslapis
Klasikos laikai: Atėnų Aukso amžius 2 puslapis
Klasikos laikai: Atėnų Aukso amžius 3 puslapis
Klasikos laikai: Atėnų Aukso amžius 4 puslapis
Klasikos laikai: Atėnų Aukso amžius 5 puslapis
Klasikos laikai: Atėnų Aukso amžius 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Periklio aukso amžius (racionalioji Graikija: demokratija, filosofija, istorija, drama, architektūra ir skulptūra).
Atėnų topografija ir kultūrinis gyvenimas. Viešas ir privatus gyvenimas klasikinėje Graikijoje.
Atėnų topografija su aprašais
topografija
moterys Graikijoje
ir kiti, nurodyti kurso pradžioje
Laikotarpis, prasidėjęs garbinga graikų pergale karuose su persais (479m.pr.Kr.) ir pasibaigęs gėdingais tarpusavio polių konfliktais, peraugusiais į Peloponeso karą (431- 404m.pr.Kr.), vadinamas Graikijos aukso amžiumi. Būtent šiuo metu žemyninės Graikijos miestai pasiekė politinį stabilumą ir aukštą kultūros lygį. Atėnai tapo puikiausiu graikų pasaulio miestu, tapo jų hegemonu, sudarė Delo sąjungą, sustiprino savo laivyną, palengva lygos sąjungininkus pajungė savo valdžiai, o bendrą iždą naudojo Atėnų atstatymui.
Periklis (495m. – 429m.) - žymiausias Atėnų politikas, sugebėjęs demokratinėje santvarkoje tapti tokia įtakinga asmenybe, kad net galėjo paveikti pačią santvarką, ją pakoreguoti ir įtvirtinti. Politikoje figūravo nuo 461 m.Jo laikas 461 – 429 m. – 32 klestėjimo ir augimo metai – Periklio laikas, aukso amžius. Tradiciškai aukso amžiumi skelbiamas penkiasdešimtmetis nuo 479 iki 429 m. Už valstybines pareigas Perilio pradėtas mokėti atlyginimas įgalino ir neturtingiausius tapti valdininkais – tai demokratijos apogėjus. 450 m. Atėnų jūrų sąjungos iždą perkėlė iš Delfų į Atėnus, ėmė naudoti lėšas kultūrinėms reikmėms.Sukvietė į Atėnus mokslininkus ir menininkus, su jais bičiuliavosi, iniciavo Akropolio atstatymą, miesto puošimą. Jo valdymo metu dirbo garsiausias graikų skulptorius Feidijas, tragikas Sofoklis, istorikas Herodotas, filosofas Anaksagoras, sofistai. Periklio valdymo metu susiformavo pagrindinės piliečio laisvės ir teisės: 1. žodžio laisvė (gr. παρ̉ρ̀ησία (parrhēsia) – kalbos laisvė, gr. ι̉σηγορία (isēgoria), gr. ̉ίσος (isos) lygus - lygybė kalbėti, lygybė apskritai); 2. lygybė prieš įstatymą (gr. ι̉σονομία (isonomia) - lygybė prieš įstatymą); 3. teisė užimti pareigas (gr.ι̉σοτιμία (isotimia) lygybė būti išrinktu į pareigas).
Atėnai niekada nesuvienijo Graikijos, tačiau kultūros prasme buvo pranašiausias polis. Tolimiausiais prekybos keliais atkeliaudavo ne tik prekės, bet ir žmonės bei idėjos, kuriems kultūrinis Atėnų centras buvo atviras. Dėka savo ekonominio iniciatyvumo Atėnai buvo ganėtinai turtingas miestas, Periklis dalino tą...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2042 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (2042 ž.)
Darbo duomenys
  • Visuotinės istorijos konspektas
  • 6 psl., (2042 ž.)
  • Word failas 62 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt