Referatai

Vikingų laikai

9.6   (2 atsiliepimai)
Vikingų laikai 1 puslapis
Vikingų laikai 2 puslapis
Vikingų laikai 3 puslapis
Vikingų laikai 4 puslapis
Vikingų laikai 5 puslapis
Vikingų laikai 6 puslapis
Vikingų laikai 7 puslapis
Vikingų laikai 8 puslapis
Vikingų laikai 9 puslapis
Vikingų laikai 10 puslapis
Vikingų laikai 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vikingai – senieji Jutlandijos (Danijos) ir Skandinavijos gyventojai, kurie VIII a.pab. – XI a.vid. rengė grobiamuosius žygius į kitas Europos šalis ir mėgino kai kuriose įsikurti. Viena tų žygių priežasčių buvo dirbamosios žemės trūkumas. Būdami geri jūrininkai, vikingai plaukiojo Baltijos ir Viduržemio jūromis, Šiaurės Atlantu. VIII a. pab. – IX a. puldinėjo Frankų valstybę, Angliją, Škotiją, Airiją, kolonizavo Farerų, Hebridų, Orknio ir Šetlendo salas, vėliau Islandiją, Skverbėsi į Pabaltijį, Rusiją.
X a. pab. Vikingai atrado Grenlandiją, vikingų puldinėjimai liovėsi apie XI a. vid., įsigalint Skandinavije karaliaus valdžiai. Vikingų palikuonys normandai (išeiviai iš Normandijos) XI a. pab. nukariavo Angliją, Apeninų pusiasalio pietinę dalį ir Siciliją.
IX a. viduryje Danijos ir Švedijos vikingai, lietuvių istoriografijoje vadinami ir žuvėdais (žvėdais), rengdavo žygius į Kuršą, pasiekdavo ir dabartinės Lietuvos teritoriją. 30 . Prie vikingų žygių priskiriamas ir danų 1161 m. Palangos antpuolis. XI a. II pusėje kuršiai patys ėmė puldinėti Skandinavijos pakraščius.
Vikingai buvo vadinami tiesiog Europos plėšikais. Apie jų žygius į Baltų žemes yra išlikę daug istorinių šaltinių. Archeologų radiniai patvirtina, kad baltai dar VII a. bendravo su skandinavais. Taip pat daug apie vikingų žygius yra parašęs Saksas Gramatikas. Net 10 iš 15 Sakso žinučių apie kuršius, sembus ir žiemgalius yra pirmosiose 9 ,,Danų istorijos“ knygose, kuriose istorinė tradicija sumišusi su mitologija.
Nuo IX a., puldinėdami Prancūziją ir Angliją, pradėjo jose ir kurtis. Šiaurės Prancūzijoje įkūrė Normandijos kunigaikštystę (911 m.), užkariavo Šiaurės Rytų Angliją, įsikūrė Airijoje. Senovės Rusioje buvo vikingų, čia vadinamų irė variagais, kariaunų, pirklių, kolonistų. IX – XI a. vikingai tarnavo Kijevo Rusios kunigaikščių kariaunose; Vladimiras Sviatoslavičius ir Jaroslavas Išmintingasis, kariaudami su gretimomis šalimis, buvo pasitelkę ir samdytų vikingų būrių.
Kai kurie istorikai laikosi normaniškosios teorijos, pagal kurią vikingai yra laikomi Kijevo Rusios valstybės įkūrėjais. Šios teorijos pradininkai – XVIII a. Vokietijos mokslininkai G. Bajeris ir G. Mileris. Normaniškosios teorijos pagrindas – seniausio rusų metraščio ,,Senųjų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2321 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • 1. Įvadas.1
 • 2. Normaniškoji teorija..2
 • 3. Baltijos jūros šiaurinės tautos..2
 • 4. Baltai vikingų žygių laikais3
 • 5. Baltai vikingų žygių laikais4
 • 6. Sakso Gramatiko istorija.5
 • 7. Sakso Gramatiko legendos .6
 • 8. Sakso Gramatiko legendos .7
 • 9. Baltų antpuoliai į Daniją..8
 • 10. Išvados9
 • 11. Literatūros sąrašas.10

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (2321 ž.)
Darbo duomenys
 • Visuotinės istorijos referatas
 • 11 psl., (2321 ž.)
 • Word failas 75 KB
 • Lygis: Universitetinis
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt