Referatai

Akmens amžius

10   (1 atsiliepimai)
Akmens amžius 1 puslapis
Akmens amžius 2 puslapis
Akmens amžius 3 puslapis
Akmens amžius 4 puslapis
Akmens amžius 5 puslapis
Akmens amžius 6 puslapis
Akmens amžius 7 puslapis
Akmens amžius 8 puslapis
Akmens amžius 9 puslapis
Akmens amžius 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Seniausias žmonijos praeities laikotarpis vadinasi akmens amžius. Jau senovės graikų rašytojas Heziodas VII a. pr. Kr. rašė, kad buvo toks laikotarpis, kai žmonės vartojo akmens įrankius. Apie 1836 m. pirklys, Kopenhagos senienų muziejaus tvarkytojas I. K. Tomsenas, pasiremdamas archeologų radiniais, prieš istorinę žmonijos kultūrą suskirstė į tris labai ilgus laikotarpius: akmens, žalvario ir geležies amžius. Vėliau kiti mokslininkai tuos amžius suskirstė į smulkesnius laikotarpius. Akmens amžius suskirstomas į: a) paleolitą – senąjį akmens amžių, kai akmuo buvo tik grubiai tašomas b) mezolitą – vidurinį akmens amžių c) eolitą – naująjį akmens amžių, kai akmens įrankiai buvo šlifuojami.
Amžiaus pradžia laikomas tas metas, kada buvo pagaminti ir pavartoti širmieji laikotarpiui būdingi įrankiai. Tai įvyko nevisus tuo pačiu metu, todėl amžių pradžia ir pabaiga įvairiose šalyse nesutampa.
Širmieji žmonės vertėsi rankiojimu, kolektyvia medžiokle. Svarbiausiais jų įrankis ir ginklas buvo pleištas (kirtiklis) – šiek tiek aptašytas į pleištą panašus akmuo. Gyveno jie urvuose. Prieš 400000 metų jau mokėjo užsikurti ugnį, o prieš 150000 metų išmokta daryti įvairesnius ir kruopščiau nutašytus akmeninius įrankius: akmens peilius, gremžtukus riebalams nuo odos nuskusti, kaulo dirbinius.
Senojo akmens amžiaus pabaigoj kultūra (Madleno) gyvavo prieš 15-8 tūkst. metų. Tada vartota dar daugiau smulkių tašyto akmens įrankių. Randama žeberklų, kabliukų. Plito magija, kerai, įvairiausios apeigos, kad medžioklė ar žvejyba būtų sėkmingos. Tai patvirtina daugybė piešinių urvuose. Mezolitas, arba vidurinysis akmens amžius, trukęs nuo VIII iki V tūkst.. pr. Kr. Europoje atšilo, pasitraukė ledynai. Žmonės apsigyveno Šiaurės Europoje. Nedidelėmis bendruomenėse būrėsi prie upių, ežerų. Medžiojo ietimis, lankais ir strėlėmis su titnago arba kaulo antgaliais. Prisijaukino šunį. Daug žvejojo žeberklais, meškerėmis, tinklais. Plaukiojo skobtinėmis valtimis. Nuo IV iki III tūkst.. pr. Kr. Europoje buvo neolitas, arba naujasis akmens amžius. Šio amžiaus akmeniniai įrankiai ir ginklai dzilesni, nugludinti. Akmenis bei titnagą jau išmokta pjauti, gręžti. Atsirado keramika – buvo lipdomi puodai, ąsočiai. Prasidėjo žemdirbystė.
Šiaurės Europoje neolito...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2869 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (2869 ž.)
Darbo duomenys
  • Visuotinės istorijos referatas
  • 10 psl., (2869 ž.)
  • Word failas 342 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Apšvieta (apšvietos amžius)

Apšvieta (apšvietos amžius) Visuotinė istorija Peržiūrėti darbą

Klasikos laikai: Atėnų Aukso amžius

Klasikos laikai: Atėnų Aukso amžius Visuotinė istorija Peržiūrėti darbą

Žydai XIX amžius

Žydai XIX amžius Visuotinė istorija Peržiūrėti darbą

Žydai Europoje (XII - XVIII amžius)

Žydai Europoje (XII - XVIII amžius) Visuotinė istorija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt