2
ĮVADAS
Šekspyro laikų teatras – tai Elžbietos epochos kultūros reiškinys, turėjęs didžiulę įtaką Europos scenos menui. XX a. teatras išsiskyrė savo architektūra, spektaklių organizavimo tvarka bei žiūrovų įsitraukimu. Šis laikotarpis buvo teatro meno suklestėjimo laikotarpis Anglijoje, o Viljamo Šekspyro kūriniai tapo jo svarbiausia dalimi.
Šiame referate bus aptarta Šekspyro laikų teatro kilmė, pagrindiniai bruožai, svarbiausi to meto dramaturgai.
Darbo tikslas – išanalizuoti Šekspyro laikų teatro bruožus, jo veikimo principus bei svarbiausius kūrėjus.
Uždaviniai:
Aptarti Šekspyro laikų teatro atsiradimą ir plėtrą.
Išnagrinėti teatro architektūrą ir spektaklių organizavimo ypatumus.
Supažindinti su pagrindiniais to meto dramaturgais.
Aptarti Šekspyro laikų teatro įtaką vėlesnei teatro raidai.
3
APIE ŠEKSPYRO LAIKŲ TEATRAS
XVI amžiuje teatras Anglijoje išpopuliarėjo kaip pramogos forma, prieinama tiek paprastiems žmonėms, tiek aristokratijai. Pirmieji nuolatiniai teatrai Londone pradėjo veikti XVI a. pabaigoje. Iki tol vaidinimai dažniausiai vykdavo kiemuose, turgaus aikštėse ar karalių rūmuose. 1576 m. Jamesas Burbage'as pastatė pirmąjį specialiai spektakliams skirtą teatrą, pavadintą „The Theatre“. Vėliau iškilo ir kiti, tarp jų garsusis „Globe“ teatras. Šekspyro laikų teatras išaugo iš viduramžių teatro tradicijų, kurios apėmė religinę ir pasaulietinę dramaturgiją. Viduramžiais vaidinimai dažniausiai buvo atliekami bažnyčiose arba miestų aikštėse, tačiau XVI amžiuje prasidėjo profesionalaus teatro plėtra. Šis laikotarpis sutapo su Renesanso idėjų sklaida ir humanizmo įsigalėjimu, kurie skatino naujų kūrybinių formų atsiradimą.
4
PAGRINDINIAI TEATRO BRUOŽAI
Šekspyro laikų teatrai dažniausiai buvo apskritos arba daugiakampės formos, su atvira scena viduryje. Pastatuose nebuvo stogo, išskyrus balkonus, kur sėdėdavo turtingesni žiūrovai. „Globe“ teatras buvo vienas garsiausių, jo konstrukcija leido vienu metu sutalpinti apie 3000 žiūrovų. Scenoje nebuvo užuolaidų, todėl veiksmas keitėsi be pertraukų. Spektakliai buvo rengiami popietėmis, kadangi natūrali dienos šviesa buvo pagrindinis apšvietimo šaltinis. Žiūrovai buvo skirstomi pagal socialinę padėtį: paprasti žmonės stovėjo prieš sceną atviroje erdvėje („groundlings“), o kilmingieji sėdėjo balkonuose. Spektaklių metu buvo leidžiama kalbėtis, valgyti ir net komentuoti veiksmą scenoje.
Spektakliai vyko dienos metu
Šį darbą sudaro 821 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!