Šperos

Kinematika ir dinamika

10   (1 atsiliepimai)
Kinematika ir dinamika	 1 puslapis
Kinematika ir dinamika	 2 puslapis
Kinematika ir dinamika	 3 puslapis
Kinematika ir dinamika	 4 puslapis
Kinematika ir dinamika	 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1. Ką vadiname atskaitos sistema? Kokias žinote koordinačių sistemas? Nuodugniai išnagrinėkite Dekarto koordinačių sistemą. Atskaitos sistemą sudaro koordinačių sistema, susieta su kokiu nors kūnu ar kūnų grupe, ir laikui skaičiuoti prietaisas – laikrodis. Atskaitos sistemos yra kairinės ir dešininės (Lorenco, polinė). Dekarto atskaitos sistema. Ji yra stačiakampė. Materialaus taško koordinates laiko momentu t nusakome trimis koordinatėmis x, y, z arba spinduliu vektoriumi r, išvestu iš koordinačių sistemos pradžios O. Judančio materialaus taško koordinatės ir spindulys kinta – yra laiko funkcijos: x=x(t), y=y(t), z=z(t) arba r=r(t) ir vadinamos materialiojo taško kinematinėmis judėjimo lygtimis.
2. Ką vadiname materialiuoju tašku? Taip žymimas materialus objektas, kurio matmenų konkrečiu momentu galime nepaisyti. Jo padėtis erdvėje nusakoma kaip geometrinio taško – trimis koordinatėmis arba spinduliu vektoriumi, todėl tokio taško judėjimą lengviau nagrinėti.
3. Ką vadiname poslinkio vektoriumi? Ar visada poslinkio vektoriaus modulis lygus keliui? Poslinkio vektorius ∆r tai vektorius, išvestas iš materialiojo taško pradinės padėties r1 į jo padėtį duotuoju momentu r2. Poslinkio vektorius visada nukreiptas judėjimo linkme. Jis nelygus keliui, kai judėjimas kreivaeigis.
Kūnų judėjimo spartai apibūdinti mechanikoje naudojamasi greičio sąvoka. Materialiojo taško poslinkio vektoriaus ∆r ir laiko tarpo ∆t, per kurį jis pasislinko santykis vadinamas vidutiniuoju greičiu <v>=∆r/∆t. Materialiojo taško judėjimo greitis yra lygus jo spindulio vektoriaus pirmajai išvestinei laiko atžvilgiu. v=dr/dt. Santykis <a>=∆v/∆t rodo vidutinę greičio kitimo spartą ir vadinamas vidutiniuoju pagreičiu. Pagreitis a=dv/dt rodo greičio kitimo spartą laiko momentu t. Materialiojo taško greičio vektorius v yra lygiagretus trajektorijos liestinei ir jo kryptis sutampa su taško judėjimo kryptimi. Jeigu mat. taško judėjimas yra tiesiaeigis greitėjantis, tai vektoriai dv ir a yra lygiagretūs greičio vektoriui v, jei judėjimas lėtėjantis - tie vektoriai yra antilygiagretūs. 5. Ką charakterizuoja tangentinis, normalinis pagreičiai? Kam lygūs jų moduliai? Kaip nusakomos jų kryptys? Tangentinis pagreitis charakterizuoja greičio modulio kitimo spartą, ir tai yra pagreičio projekcija tangentės ašyje a=dv/dt. Normalinis pagreitis charakterizuoja greičio...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3689 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (3689 ž.)
Darbo duomenys
  • Fizikos špera
  • 5 psl., (3689 ž.)
  • Word failas 124 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Dinamika ir dėsniai

Dinamika ir dėsniai Fizika
Peržiūrėti darbą

Įvadas į fiziką ir elektrodinamiką

Įvadas į fiziką ir elektrodinamiką Fizika
Peržiūrėti darbą

Fizika ir dinamika

Fizika ir dinamika Fizika
Peržiūrėti darbą

Dinamika (4)

Dinamika (4) Fizika
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.