Pirmiausia, norėčiau pasakyti kas iš viso yra TAS vanduo. Chemiškai – tai vandenilio oksidas. Biologiškai –tai vandenilio ir deguonies junginys. Vanduo būtinas visiems gyviems organizmams. Jis sudaro iki 75% vaiko kūno svorio. Suaugęs žmogus jo turi 55-60%. Vanduo užpildo visus Žemės plyšius ir tuštumas. Jis skalauja apie 3/4 Žemės paviršiaus. Teka didžiulės požeminės upės, telkšo požeminiai ežerai . Daugelis kietų uolienų ir kristalinių medžiagų turi vadinamojo kristalizacinio , prijungto vandens. Kietose orasausėsne durpėse visada esti bent 25% vandens. Net akmens anglyse yra 3-5 % drėgmės. Visiškai bevandenės medžiagos būna tik daugiau kaip 100oC temperatūroje.
Vanduo – vienintelė medžiaga Žemėje , randama dujų , skysčio ir kieto ledo pavidalu. Tai ne tik svarbi , bet ir labai Įdomi medžiaga. Vandens molekulių sudėtis priklauso nuo būvio . Garų molekulės viengubos , chemikai jas žymi H2O . Skystame vandenyje vyrauja nepatvarūs vandens molekulių junginiai – kompleksai. Ledas sudarytas iš patvarių kietų vandens molekulių kompleksų , vadinamų kristalais.Vandens delelių stambėjimas as smulkėjimas , priklausantis nuo būvio , savotiškai atsiliepia vandens savybėms. Sunkiausias vanduo esti 4oC tempertaūroje . Ledas neskęsta šaltame vandenyje , bet skęsta šiltame. Įvairios kilmės vandenys atrodo vienodi, bet liežuvis lengvai jaučia skirtumą, priklausantį nuo ištirpusių druskų. Gamtoje gryno vandens nėra. Net lietaus vandenyje yra ištirpusių dujų. Jame ištirpes anglies dioksidas veikia mus gaivinančiai , o gamtoje padeda vandeniui tirpinti klintis , paversti jas tirpiais kalcio ir magnio hidrokarbonatais, padarančiais vandenį kietą . Gamtiniame vandenyje visada esti vario ,kolbato, bromo, jodo, boro ir kitų mikroelementų, nuo kurių priklauso vandens tinkamumas gėrimui bei maistui gaminti. Kai geriamame vandenyje nėra jodo , susergama struma. Kai kuriuose vandenyse pasitaiko nuodingų medžiagų, pavyzdžiui , švino junginių ar fabrikinės gamybos kenksmingų atliekų. Jūrų vandenyse yra daug natrio druskų. Išgarinant jūrų vandenį , gaunama nemažai valgomosios druskos suminėtos vandens savybės verčia tirti gamtinius vandenis ir nustatyti jų tinkamumą vartojimui.
Vandens...
Šį darbą sudaro 1719 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!