Interpretacijos

K.Donelaičio poemos „Metai“ ištraukos interpretacija (nuo Gandras iki savo Dievą)

9.2   (3 atsiliepimai)
K.Donelaičio poemos „Metai“ ištraukos interpretacija (nuo Gandras iki savo Dievą) 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Lietuvių grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis sukūrė pirmą svarbų lietuvišką meninį tekstą, paliudijusį lietuvių literatūros buvimą. Tai-poema „Metai“, sudaryta iš keturių dalių. Poemoje gausu gamtos vaizdų, kurie gretinami su žmogaus gyvenimu, suteikiantjiems alegorines reikšmes. „Pavasario linksmybių“ epizode...

Darbo tema
Metai. Donelaitis.
Ištrauka

K.Donelaičio poemos „Metai“ ištraukos interpretacija („Gandras<...>savo Dievą.“) Lietuvių grožinės literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis sukūrė pirmą svarbų lietuvišką meninį tekstą, paliudijusį lietuvių literatūros buvimą. Tai-poema „Metai“, sudaryta iš keturių dalių. Poemoje gausu gamtos vaizdų, kurie gretinami su žmogaus gyvenimu, suteikiantjiems alegorines reikšmes. „Pavasario linksmybių“ epizode aprašomas vaizdingas ir svarbus pasakojimas apie gandrą. Parlėkęs gandras su savo gaspadine rado apgriuvusį būstą, be jie nenusiminė, o griebėsi darbo, kaip daro kiekvienas vielžybas būras. Gandras parlėkė toks laimingas ir linksmas, kad net ant kraiko tarškino snapą. Jam taip besidžiaugiant štai jau ir gaspadinė meilingai su savo snapu sveikinos. Toks personifikuotas bendravimas tarp gandrų parodo ryškų šeimyniškumą. Gandrų elgesys atskleidžia elgesio ypatumus tarp žmonių. Gandrienė yra mylima ir gerbiama gaspadoriaus.Gaspadinė atlieka tik moteriškus darbus, kaip ir priklauso kiekvienai namų šeimininkei. Gandras neleidžia dirbti sunkių darbų gandrienei, pats viską imasi daryti – taip atskleidžiama tradiciška šeima. Pasakojime pabrėžiama situacija ir pasekmės, kurias išvydo gandras.Gandras rado po žiemos pagadintus namus. Kadangi po gamtos išdaigų gaspadoriams reikės kur nors gyventi, jie sparčiai ėmėsi taisyti savo lizdą. „Vyrs tuojaus žagarų budavonei“, greit namus pradėjo taisyti, „o gaspadinė jo pūstynes mandagiai lopė.“ Aiškiai matosi darbų pasiskirstymas tarp gandro ir gandrienės. Kaip pas žmones vyramas atitenka sunkesni darbai, o moterims lengvesni, taip ir pas gandrus išryškėja pareigų pasidalijimas. K. Donelaitis šiuo pavyzdžiu moko žmones darbščiai ir draugiškai gyventi. Gandrai, daug dirbę bei triūsinėję, „valgį sav sužvejot pas klaną nulėkė greitai“/“Dievui iš širdies visos viernai dėkavojo.“ Gandrai kaip ir lietuviai valgyti eina tik tada, kai atlieka visas pareigas. Pirmiausia pasirūpina darbu, tik paskui savimi. Taip pat lietuviai visą laiką prieš valgį ir po jo dėkavoja Dievui, taip elgiasi ir gaspadoriai gandrai. Paukščiai skatina žmogų netinginiauti, sąžiningai dirbti ir už viską, ką jie darė, dėkoti Dievui. Kiekvienoje „Metų“ dalyje autorius vaizduoja gyvibingą gamtą. K. Donelaičio charaktingiausios lietuviško pavasario skelbėjas yra paukščių būrai- gervės, krgždės, gegužės, strazdai ir ūkininko mylymi gandrai. Paukščiai atspindi žmonių gyvenimą, lietuvių kaimo papročius.

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 314 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
1 psl., (314 ž.)
Atnaujintas: 2024-04-12
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos interpretacija
  • 1 psl., (314 ž.)
  • Word failas 27 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią interpretaciją
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt