Vilnius, 2005 m.
6 lentelė. Augalų žaliajai trąšai plotai, ha
7 lentelė. Pastovių darbuotojų skaičius ir jų darbo užmokestis
8 lentelė. Elektros energijos sąnaudos uogų sušaldymui, tūkst. Lt
9 lentelė. Pastovios ūkio sąnaudos, tukst.Lt
10 lentelė. Nusidėvėjimo sąnaudos, tūkst. Lt
11 lentelė. Kintamosios sąnaudos derančių uogynų priežiūrai, Lt/ha
12 lentelė. Kintamos sąnaudos, tūkst.Lt
4
ĮVADAS
Uogininkystė yra viena iš prioritetinių žemės ūkio šakų, turinti perspektyvą, Lietuvai tapus ES nare. Pastaraisiais metais Lietuvoje labai trūksta aukštos kokybės desertinių, šaldytų ir perdirbimui skirtų vaisių ir uogų. Prekyboje vis daugiau produkcijos iš kaimyninių šalių.
Įvertinę šią rinkos situaciją, progresyvūs ūkininkai veisia ir plečia uogynus, ypač nesezoniniam derliui gauti. Šalyje per trumpą laikų išsiplėtė tiek sezono, tiek ne sezono metu auginami serbentų, braškių, agrastų, aviečių uogynai. Naujai veisiamuose versliniuose uogynuose taikomos Europos Sąjungoje plėtojamos, Lietuvos agroklimatinėms sąlygoms pritaikytos ir patikslintos naujausios technologijos.
Lietuvos uogininkai užaugina geros kokybės produkciją, kuri gali sėkmingai konkuruoti su kitų šalių augintojų uogomis. Vis didesnę rinkos dalį užimanti kokybiška, geros išvaizdos lietuviška uogų produkcija įrodo, kad Lietuvos augintojai pradėjo rūpintis naujomis technologijomis bei prekiniu produkcijos paruošimu.
Vaisiai ir uogos bendroje žemės ūkio produkcijos struktūroje 1999-2002 m. sudarė vidutiniškai 0,9 proc. Si tema aktuali tuo, kad uogininkystė - daug rankų darbo reikalaujanti žemės ūkio šaka, todėl sėkminga jos plėtra padeda spręsti kaimo žmonių užimtumo problemas, o išlaidos bei jų pasiskirstymas yra vienas pagrindinių ne tik bet kurios bendrovės veiklos, bet ir ūkio veiklos planavimo ir analizės aspektų.
Šio kursinio darbo tikslas - įvertinti uogininkystės plėtros perspektyvas Lietuvoje.
Šiam tikslui pasiekti yra keliami tokie uždaviniai:
1. Ištirti vaisių ir uogų rinką Lietuvoje;
2. Apskaičiuoti uogų užauginimo ir išlaikymo kaštus bei palyginti su gautu derlium ir produkcijos pardavimais.
3. Ūkininko ūkio pelno (nuostolio) ataskaitos sudarymas.
Tyrimo objektas - uogininkystės veikla. Analizuojama žemės ūkio produkcijos -juodųjų ir raudonųjų serbentų - gamybos išlaidų priklausomybė nuo gamybos apimties.
Darbo struktūra: įvadas, I dalis - apžvelgiama literatūra uogynų klausimu, II dalis - ūkio vystymas ir plėtra, išvados,...
Šį darbą sudaro 6100 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!