Referatai

Kas yra tolerancija?

9.0   (2 atsiliepimai)
Kas yra tolerancija? 1 puslapis
Kas yra tolerancija? 2 puslapis
Kas yra tolerancija? 3 puslapis
Kas yra tolerancija? 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Apie toleranciją prasminga kalbėti tik sąžinės, bet ne žinojimo lygmenyje. Tačiau šiedu lygmenys dažnai supainiojami. Žodis "tolerancija" kilęs iš lotyniško "tolerantia", reiškiančio kantrybę. Tolerancija giliąja prasme yra savęs apsisunkinimas. Reikia pastangų respektuoti kitą asmenį, nežiūrint jo skirtingumo.

Ištrauka

Apie toleranciją prasminga kalbėti tik sąžinės, bet ne žinojimo lygmenyje. Tačiau šiedu lygmenys dažnai supainiojami. Žodis "tolerancija" kilęs iš lotyniško "tolerantia", reiškiančio kantrybę. Tolerancija giliąja prasme yra savęs apsisunkinimas. Reikia pastangų respektuoti kitą asmenį, nežiūrint jo skirtingumo.
Valstybė taip pat negali visais klausimais būti tolerantiška. Pavyzdžiui, agresijos prieš žmogų atžvilgiu. Valstybė gina savo piliečius nuo agresijos, reikalui esant net pati panaudodama jėgą. Šiuo požiūriu negali būti jokios tolerancijos.
Prieš kurį laiką žymus anglų ir indų kilmės rašytojas Salmanas Rushdy Europos spaudoje sukėlė aibę audringų debatų (kai kurie islamo dvasininkai paragino musulmonus nužudyti rašytoją, nes esą jo knygoje "Šėtoniškosios eilės" rašoma apie šventvagiškus dalykus). Vienoje iš Anglijoje išleistų knygų kažkas tvirtino, kad pagal islamo teisę apkaltintas blasfemija, Anglijoje turėtų būti ir teisiamas mirties bausme. Besididžiuojantys daugiakultūriškumu, Vakarai privalėtų paisyti ir islamo kultūros bei islamo teisės. Tačiau ne taip, kaip daugelio arabų valstybėse, Europoje žodžio laisvė laikoma tokia svarbia žmogaus teise, kad ji stovi aukščiau už islamo teisę bausti mirties bausme dėl blasfemijos.
Mintis, jog visos kultūros lygios, neatitinka tikrovės. Tik Europoje ji ir gali gyvuoti, nes čia kitų kultūrų įtaka nėra pernelyg didelė ir asmeniškai veikia nedaugelį. Na bent jau tokia Kolakowskio nuomonė. Bet ir Europoje juntamos tolerancijos ribos.
Jeigu egzistuotų kultūrų lygiava, tai kai kuriais atvejais būtų visiškai neįmanoma apginti auką. Tik turėdami aukštesnes vertybes, tokias kaip žmonių teisės, mes nepristingame argumentų prieš kaltinamąjį.
Tolerancija (lotyniškai “tolerantia” – kantrybė) yra tarptautinis terminas, reiškiantis pakantumą kitoniškai nuomonei, požiūriui, elgesiui. Vienos nuomonės viešpatavimas viduramžių Europoje ir kai kuriose moderniųjų laikų politinėse sistemose pavertė toleranciją laukiama panacėja, o postmodernistinėje pasaulėžiūroje tolerancija virto burtažodžiu.
Tačiau mėginant šį principą iš svajonės perkelti į tikrovę, išryškėja tam tikras loginis nenuoseklumas. Ar įmanoma absoliuti tolerancija? Pasirodė, kad ne.
Visų pirma, tolerancija, susidūrusi su netolerancija, pati virsta netolerancija šiai netolerancijai. Tai nėra vien žodžių žaismas, o konkreti ir aktuali praktinė problema.
Pažiūrų skirtingumas ir jo galimybė...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1265 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1265 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos referatas
  • 4 psl., (1265 ž.)
  • Word failas 41 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt