Rašiniai

Kas yra tikroji lyderystė? (Donelaitis, Kudirka, Mickevičius)

9.6   (3 atsiliepimai)
Kas yra tikroji lyderystė? (Donelaitis, Kudirka, Mickevičius) 1 puslapis
Kas yra tikroji lyderystė? (Donelaitis, Kudirka, Mickevičius) 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Tikroji lyderystė-tai altruistinių vertybių puoselėjimas bei pastangos, kad kiti žmonės suprastų, jog tai gyvenime yra vienas svarbiausių dalykų. Kiekvienas lyderis gali būti autoritetu kitiems ir padėti siekti žmonijai gerovės.
Tikrasis lyderis yra žmogus, kuris geba auklėti ir mokyti kitus dorovės principų, šviečia, skatina būti išmintingu, darbščiu. Jam turi būti svarbu, jog žmonės būtų geri, nenusižengtų moralės normoms, samoningai valdytų savo protą. Tai labai atsispindi Apšvietos laikotarpiu, kai buvo išaukštinama žmogaus išmintis, svarbios vertybės buvo žmogiškumas, pažanga, žinojimas, darbštumas. Šiuo laikotarpiu gyveno žymus XVII a.poetas, lietuvių grožinės literatūros pradininkas, Kristijonas Donelaitis. Jo kūryboje atsispindi svarbiausios vertybės ir tai, kaip jų reikia siekti, todėl jis gali būti vadinamas tikruoju lyderiu. Jis manė, jog privalu dorai, teisingai elgtis, sąžiningai dirbti, mylėti Dievą, nesukčiauti, nevagiliauti. Jo kūrinyje, epinėje didaktinėje poemoje „Metai“ , labai svarbūs pagrindinių veikėjų, gerųjų ir išmintingųjų Vyžlaukio kaimo gyventojų būrų, Pričkaus ir Selmo paveikslai.Šie veikėjai pasižymi neabejotinomis dorybėmis ir tikrųjų vertybiu supratimu. Pričkus-kaimo seniūnas, kuris įkvėpia būrus dirbti, jis labai išmintingas bei nuovokus ir sugebantis tuo paveikti kitus. Selmas- žmogus, kuris atvirai reiškia moralinių vertybių svarbą, piktinasi nedoru būrų elgesiu. Taip pat išreiškia savo nuomonę apie lietuvių savigarbą teigdamas, jog kitataučiai būrus girs,jei šie elgsis padoriai, paskatindamas susimastyti apie gerą elgesį bei keistis. Tai įrodo, jog šie Kristijono Donelaičio sukurti veikėjai yra neabejotini lyderiai gebantys auklėti žmones.
Tikroji lyderystė yra pasiaukojimas darbui dėl tėvynės bei patriotiškumas. Lyderis privalo būti ryžtingas, drąsus, įkvepiantis, nebijantis atsakomybės. Visa tai buvo labai svarbu Pozytivizmo laikotarpiu. Žodžio pozityvus reikšmė- tai naudingas, tikras bei susijęs su visuomene. Todėl Pozytivizmas siejamas su tarnavimu kitiems, darbu dėl visuomenės, tėvynes, patriotiškumu. Šiuo laikotarpiu gyvenęs vienas tautinio sąjūdžio vadų, poetas bei prozininkas, Vincas Kudirka puoselėjo šias vertybes. Jis, dėl savo begalinio noro ir užsidegimo siekti užsibrėžtų tikslų, buvo pašalintas iš kunigų seminarijos bei universiteto, bet tai jam nesutrugdė pasiekti visko, ko troško. Tai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 621 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (621 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (621 ž.)
  • Word failas 15 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt