„Tautos išlikimas yra kultūros tradicijos išlikimas.
Visada galima stebėtis žmogaus gyvenimo įvairove. Kiek jame tautų tautelių, kalbų kalbelių, koks skitingas žmonių būdas, tikėjimas, kokie įvairūs papročiai, o žmogus vis tiek yra žmogus. Jis drauge ir didelis, ir mažas, ir kuriantis, ir visa naikinantis. Ne vienas žmogus yra pagalvojęs – kaip būtų gera, jei nebūtų nei kalbos barjerų, nei kraujo liejimo dėl kokio nors žemės gabalo ar religinių įsitikinimų...
Aukštos kultūros tautos rūpinosi išrasti raštą, kad kartų kartoms paliktų savo dvasią ir tai, kas geriausia sukurta. Laikas išnaikina ištisas tautas ir kultūras, o kalba, sustingusi rašto paminkluose, pasilieka. Ji taip pat negyva, nes nėra žmonių, kurie galėtų ja nuolat keisti, derindami su pikitusiomis gyvenimo sąlygomis, kurdami naujų daiktų ir reiškinių vardus, pritaikydami ją savo gyvybiniams bendravimo poreikiams.
Prieš kurį laiką vėl atgijo diskusija apie tai, kokia turėtų būti ir bus lietuvių kalba, iš už geležinės uždangos ištrūkusi į atvirą globalų pasaulį. Su dalimi globalizacijos šalininkų argumentų neįmanoma nesutikti. Iš tiesų naujos technologijos ir daiktai, sukurti ir atrasti ne Lietuvoje, veržiasi į mūsų gyvenimą ir prašosi įvardijimo. Lietuviškų vardų paieška neretai vėluoja, nesamų žodžių vietą greit užima svetimžodžiai, kuriuos nauji dalykai tarsi atsineša su savimi. O jau įsitvirtinę kasdieniame vartojime jie sunkiai traukiasi pagaliau atsiradus lietuviškiems naujadarams.
Todėl apie dabartinę lietuvių kalbos situaciją, apie naujus iššūkius diskutuoti yra būtina. Tačiau nesama pagrindo manyti, kad diskusija bus produktyvi, nes prie esminių dabartinės lietuvių kalbos problemų joje taip ir nepriartėta.
Dažnai žmonės nevertina savo gimtosios kalbos, trumpina žodžius, juos pakeičia, skolina naujus žodžius iš užsienėčių. Taip kalboje atsiranda hibridai, žargonas, skoliniai, barbarizmai. Kurių visos tautos vengia.
Problema. Dažnai kyla nesutarimų dėl neteisingai pavartoto linksnio, priešdėlio, priesagos, kalbos dalių. Šiandien žmonės daro daug kalbos kultūros klaidų ne tik rašydami, bet ir kalbėdami.
Tikslas. Surasti kalbos kultūros klaidų, jas išanalizuoti, ištaisyti. Mokėti taisyklingai kalbėti.
Uždaviniai.
1. Surasti kalbos kultūros klaidų.
2. Klaidas apibūdinti ir įvertinti.
3. Ištaisyti...
Šį darbą sudaro 4031 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!