1. Valstybinė kalba. tai oficialiai viešajame valstybės gyvenime vartojama kalba. Lietuvių kalba valstybine buvo pripažinta 1922, 1928, 1938 m. Lietuvos Konstitucijose. Po sovietų okupacijos 1988 m. lapkričio 18 d. Aukščiausioji Taryba patvirtino Konstitucijos pataisą dėl Lietuvos vėliavos, himno, valstybinės kalbos. Labai greitai buvo priimtas įsakas „Dėl Lietuvos TSR valstybinės kalbos vartojimo“ (1989 m. sausio 25 d.) ir nutarimas „Dėl priemonių Lietuvos TSR valstybinės kalbos vartojimui užtikrinti" (1989 m. vasario 20 d.).
1992 m. spalio 25 d. referendumu priimtos Lietuvos Respublikos Konstitucijos 14 straipsnyje teigiama, kad mūsų šalies valstybinė kalba — lietuvių kalba. 1995 m. sausio 31 d. priimtas „Lietuvos Respublikos valstybinės kalbos įstatymas“, o 1995 m. vasario 7 d. įstatymas „Dėl Lietuvos Respublikos valstybinės kalbos įstatymo įgyvendinimo“. Valstybinės kalbos įstatymas nustato valstybinės lietuvių kalbos vartojimą viešajame gyvenime, valstybinės kalbos apsaugą, kontrolę ir atsakomybę už šio įstatymo pažeidimus, (statymas nereglamentuoja Lietuvos gyventojų neoficialaus bendravimo ir religinių bendruomenių bei asmenų, priklausančių tautinėms bendrijoms, renginių kalbos.
Valstybinės kalbos politika, prasmė ir tikslai. Valstybinės kalbos įstatymas yra teisinis dokumentas, nustatantis kalbos politiką. Kalbos politika – tai valstybės priimami sprendimai dėl kalbos statuso, vartosenos, vartojimo sričių ir kalbos vartotojų teisių. Gali būti įvairių kalbos politikos rūšių (užmaskuotoji, atviroji, skatinamoji, tolerantiškoji, mišrioji kalbos politika). Lietuvių kalbos raidos skatinimo strategija išdėstyta „Valstybinės kalbos politikos 2003-2008 m. gairėse“ (2003 m. birželio 3 d.). Šiame dokumente teigiama, kad pagrindinis valstybines kalbos politikos tikslas – išsaugoti kalbos paveldą ir skatinti jos plėtrą, kad būtų užtikrintas lietuvių kalbos funkcionalumas visose viešojo gyvenimo srityse. Svarbiausias kalbos politikos uždavinys – veikti valstybinės kalbos raidą taip, kad visuomenė suvoktų savosios kalbos vertę ir nenusiviltų jos galiomis. Kalbos politikos įgyvendinimo pagrindas yra kalbos planavimas, apimantis kalbos statusą (kalbos vartojimo teisinės bazės kūrimą ir tobulinimą), kalbos sistemą ir vartoseną, kalbų mokymą. Yra priimtas ir kalbos politikos gairių įgyvendinimo priemonių planas (2004 m. kovo 3 d.).
Svarbiausias vaidmuo įgyvendinant Valstybinės...
Šį darbą sudaro 8266 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!