Kalbos kultūra yra pavyzdingas ar bent tinkamas kalbos vartojimas, kaip, tarkim, elgesio kultūra yra pavyzdingas ar bent tinkamas elgesys.
Kalbos estetika reikalauja, kad mūsų kalba būtų ne tik taisyklinga, bet ir graži: vaizdinga, žodinga, įtaigi. Tačiau graži gali būti ir sausoka, dalykiška kalba. Čia būtina atsižvelgti, ką pataria stilistika: galvokime, ką, kam, kokį tikslą turėdami ir kokiomis aplinkybėmis sakome arba rašome, ir pagal tai pasirenkime tinkamą funkcinį kalbos stilių, Vienokia – daug oficialesne – kalba prabylame pasirinkę oficialųjį kalbos stilių: administracinį arba mokslinį. Kitokia – daug laisvėsnė – kalba būdinga vadinamiesiems laisviems stiliams: buitiniam, meniniam ir publicistiniam, nors pastarasis daug priklauso nuo rašinio žanro.
Kalba, jos kultūrasvarbu ir kiekvienai asmenybei. Tai bendrosios žmogaus kultūros sudėtinė dalis. Iš kalbos galima daug ką spręsti apie žmogų, jo išsilavinimą, erudicija, moralę. Turtinga, išlavinta kalba galima tobuliau mąstyti, tiksliau išreikšti mintis, perteikti patirtį. Daugeliui intelektualiųjų profesijų kalba yra darbo įrankis. Mokslininkas, teisininkas ir daugelis kitų mintis išdėsto ir rašydami, ir žodžiu. Net paprastam žmogui ne sykį tenka rašytilaišką, prašymą, kartais kitokį raštą, o prireikus – viešai pakalbėti.
Kalbos kultūra svarbiausia bendrinei kalbai. Tai visai tautai bendra tarpusavio susiožinojimo per raštus, televiziją, radiją ir viešojo bendravimo mokyklose, valstybinėse įstaigose bei kitur kalba. Kad bendrinė kalba šias funkcijas gerai atliktų, ji turi būti reguliuojama, nedarkoma ir tinkamai vartojama. Išpuoselėta kalba, jos kultūra svarbu valstybei, tautos ir šalies savigarbai, pagaliau – visuomenės patogumui. Išsilavinęs kalbos vartotojas lygiuojasi į prestižinę kalbą, o tai pirmiausia yra spaudos, televizijos ir radijo, teatrų, kino, valstybės institucijų kalba. Tiesa, kiekvienoje visuomenėje yra destruktyvių, linkusių nusikalsti ar kitaip nederamai išsiskirti grupių, kurių prestižinė kalba visai kitokia – sudaryta, žargoniška, vulgari, tačiau tokių grupių atstovų šnekėjimas lieka vartosenos paribiuose. Visada vyrauja tikroji prestižinė kalba – tinkamo kalbėjimo pavyzdys, daugelio visuomenės narių, ypač elito siekiamasis idealas.
Linksnių vartojimas yra jų sakymas žodžių junginyje bei sakinyje ir suteikimas jiems tam...
Šį darbą sudaro 1374 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!