Žmogus – nuolat tobulėjanti, naujų galimybių, geresnio gyvenimo ieškanti būtybė. Nenuostabu, kad siekis keisti pasaulį tampa kai kurių žmonių gyvenimo prioritetu. Pasiryžimas siekti permainų – brandžios, drąsios ir altruistiškos asmenybės bruožas. Pasaulio ir lietuvių klasikai – V. Krėvė, Just. Marcinkevičius, V. Šekspyras – savo dramos kūriniuose atskleidžia, jog pasiryžimas keisti pasaulį dažnai pareikalauja aukų. Šis siekis kyla ne tik iš individo nepasitenkinimo gyvenamojo laiko realybe, tačiau ir dėl sudėtingų istorinių aplinkybių.
Literatūra atskleidžia, jog individo siekis keisti pasaulį kartais žmogui gali būti per sunki našta. Pirmosios neoromantikų kartos atstovo V. Krėvės istorinėje dramoje „Skirgaila“ pagrindinis veikėjas atsiduria istorijos kryžkelėje. Kūrinyje vaizduojami laikai, kai Lietuva yra ką tik apsikrikštijusi, bet žmonių širdyse vis dar gaji pagonybės dvasia. Pagrindiniam personažui tenka svarbi užduotis: siekdamas savo šaliai šviesios ateities, jis privalo priimti naują tikėjimą ir kartu su visa tauta išsižadėti senųjų dievų, garbintų ilgus amžius. Krikščionybės priėmimas tolygus savotiškai tautos dvasinei metamorfozei: staiga turi pasikeisti pasaulėžiūra, pasaulėjauta, netgi vertybės. Skirgailai sunku prisitaikyti prie naujų laikų reikalavimų, todėl jis kenčia, išgyvena sudėtingą vidinį konfliktą. Skirgaila dramoje vaizduojamas kaip per silpnas tokiems epochos pokyčiams. Jis nepakelia istorinio laiko jam užkrautos naštos iš esmės pakeisti savo ir tautos gyvenimą, todėl veikėją matome vis labiau kenčiantį, vis piktesnį, grimztantį į dvasios bedugnę. Žmoniškumo ribas Skirgaila peržengia prievarta vedęs Oną Duonutę, tačiau visiškai praradusį humanistines vertybes veikėją matome tada, kai jis įsako užkasti Kelerį, savo konkurentą, gyvą. Pasitelkęs aštrius dialogus, taikliai žymėdamas remarkas, padedančias atskleisti Skirgailos konfliktus su savimi ir aplinkiniais, V. Krėvė atskleidė didžiulę tragediją valdovo ir žmogaus, kuriam keisti pasaulį buvo per sunku. V. Krėvės dramoje, kaip ir iškiliausiose V. Šekspyro istorinėse tragedijose, atskleidžiama, jog sudėtingų istorinių aplinkybių priverstas keisti pasaulį žmogus gali prarasti žmogiškumą.
Just. Marcinkevičiaus poetinėje dramoje „Mažvydas“, kaip ir V. Krėvės „Skirgailoje“, parodoma, jog siekis keisti pasaulį gali pareikalauti aukų. Pagrindinis kūrinio veikėjas – istorinė...
Šį darbą sudaro 834 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!