Kaip kompiuteris atlieka komandas, supaprastinto kompiuterio eskizas, programos pavyzdys, programos vykdymo pavyzdys.
Jau žinome, kad visa informacija kompiuteryje laikoma užkoduota nuliais ir vienetais. Jau išsiaiškinome fizikinius kompiuterio veikimo principus – kaip nuliai ir vienetai vaizduojami kompiuteryje, kaip įrašomi į atmintinę, kaip keičiami vienas kitu. Dabar pasiaiškinsime, kaip kompiuteris atlieka veiksmus, t. y. kaip procesorius apdoroja komandas bei duomenis.
Kompiuteris yra gana sudėtingas įrenginys, jis turi daug įvairių schemų. Vieni elementai yra pagrindiniai, be kurių kompiuteris negalėtų dirbti, kiti antraeiliai, darantys kompiuterį patogesniu, greitesniu. Norėdami suprasti, kaip kompiuteris atlieka veiksmus, kaip vykdo algoritmus, panagrinėsime labai supaprastintą kompiuterio schemą.
Supaprastinto kompiuterio eskizas. Žinome, kad skaičiai bei komandos įvedami į kompiuterio atmintinę, kuri suskirstyta į tam tikro dydžio dalis – ląsteles. Tarkime, kad supaprastinto kompiuterio pagrindinė atmintinė turi 100 ląstelių. Jos tebūnie sunumeruotos nuo 0 iki 99 – tai bus ląstelių adresai. Vadinasi, skaičiaus adresui nurodyti reikia 2 dešimtainių skaitmenų.
Anksčiau minėjome, kad komandos, kaip ir duomenys, laikomi kompiuterio atmintinėje. Komanda paprastai nurodo, kokį veiksmą su kokiais (tiksliau – kur patalpintais) skaičiais reikia atlikti ir kur dėti rezultatą. Duomenys (skaičiai) atmintinėje surandami pagal ląstelės, kurioje jie laikomi, adresą (numerį).
Komandoje beveik visada reikalingi trys skaičiai: du nurodo duomenis, su kuriais atliekami veiksmai, o trečias rezultatą – taigi trims adresams nurodyti reikės šešių skaitmenų.
Be to komandoje reikia nurodyti, kokią operaciją (pavyzdžiui, sudėtį, atimtį ir pan.) reikia atlikti su skaičiais. Visas operacijas galime sunumeruoti: 01 žymėsime sudėtį, 02 – atimtį, 03 – daugybą ir t. t.
Tokiu būdu supaprastinto kompiuterio komandą sudaro keturios dalys: skaičiumi pažymėta operacija (operacijos kodas) ir trys adresai tų atmintinės ląstelių, iš kurių imami skaičiai veiksmams atlikti ir į kurias talpinamas rezultatas.
Kaip matome, vienoje supaprastinto kompiuterio ląstelėje galima patalpinti arba 8 skaitmenų dešimtainį skaičių, arba vieną komandą, užkoduotą skaičiais.
0000 0001 0001 0101 0110 0011 0110 1000
gali reikšti skaičių
01156368
arba komandą
01 15 63 68
reiškiančią „sudėti skaičius, esančius 15 ir 63 ląstelėje, ir rezultatą patalpinti į 68 ląstelę“.
Kaip vis dėlto kompiuteris...
Šį darbą sudaro 980 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!