Remiantis Ievos Simonaitytės romanu “Aukštųjų Šimonių likimas”.
Tautiškumą galime išsaugoti, kai žinome savo šaknų kilmę ir ją puoselėjame, laikomės tautos tradicijų akistatoje su kita kultūra. Būtent taip buvo saugojamas tautiškumas Ievos Simonaitytės romane “Aukštųjų Šimonių likimas”. Romane senasis Šimonis labai gerai žinojo savo giminės tradicijas, šaknis bei visą jų istoriją. Ji jam buvo labai svarbi ir reikšminga. Todėl savo vaikus jis taip pat mokė laikytis savo šaknų, tradicijų, kultūros. Nuo pat mažens, jis savo vaikams pasakojo apie jų bajorišką kilmę ir ją pasakodamas, vis primindavo kiek daug reikėjo kovoti protėviams, kad šios šaknys išliktų. Taigi senasis Šimonis, savo vaikus tokiais pasakojimais mokė ginti savo šaknis jų kilmę ir jas puoselėti, saugoti nepaisant nieko. Taip buvo siekiama, kad vaikai išaugtų tvirti, savo šaknis žinantys ir kovingi žmonės, suvokiantys savo identitetą, jame puoselėtų tautiškumą, kurį vėliau ir patys esant reikalui galėtų ginti. Juolab, kad ir pats senis Šimonis gynė savo šaknis, taip parodydamas realų pavyzdį savo vaikams. Atėjus vokiečiams senis Šimonis pasakė jiems, kad kol jis bus gyvas, svetimi nešeimininkaus jo namuose. Jis tvirtai ir drąsiai gynė savo namus, jų didžią istoriją, kilmę. Taip ir numirė senasis Šimonių giminės vyras, paskutinis lietuvis bajoras Įsros pakrantėje, o jo namai buvo užgrobti svetimšalių. Tačiau nepaisant to, Šimonis išsaugojo tautiškumą, savita kultūra, savo vaikuose ir mokė juos puoselėti tiek pasakojimais tiek savo patirtimi. Taigi, tautiškumą galima išsaugoti žinant savo šaknis, jų kilmę, ir jas puoselėjant, net ir susidūrus su kita kultūra, kaip ir darė senasis Šimonis. Mokydamas savo vaikus tautiškumo, bei jį gindamas ir taip rodydamas pavyzdį jiems.
Tautiškumą taip pat galime išsaugoti visados prisimenant ir savo giminės šaknis, jų kilmė ir apie jas pasakojant ateities kartoms. Kai senis Šimonis saugodamas savo giminės tautiškumą nuo svetimšalių, mirė sumuštas vokiečių, daugelio jo vaikų laukė toks pats likimas. Vieni Šimonio vaikai mirė nuo skaudžios ir negailestingos vokiečių...
Šį darbą sudaro 652 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!