Rašiniai

Kaip išsaugoti tautiškumą kitos kultūros aplinkoje?

10   (1 atsiliepimai)
Kaip išsaugoti tautiškumą kitos kultūros aplinkoje? 1 puslapis
Kaip išsaugoti tautiškumą kitos kultūros aplinkoje? 2 puslapis
Kaip išsaugoti tautiškumą kitos kultūros aplinkoje? 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Remiantis Ievos Simonaitytės romanu “Aukštųjų Šimonių likimas”.

Ištrauka

Tautiškumą galime išsaugoti, kai žinome savo šaknų kilmę ir ją puoselėjame, laikomės tautos tradicijų akistatoje su kita kultūra. Būtent taip buvo saugojamas tautiškumas Ievos Simonaitytės romane “Aukštųjų Šimonių likimas”. Romane senasis Šimonis labai gerai žinojo savo giminės tradicijas, šaknis bei visą jų istoriją. Ji jam buvo labai svarbi ir reikšminga. Todėl savo vaikus jis taip pat mokė laikytis savo šaknų, tradicijų, kultūros. Nuo pat mažens, jis savo vaikams pasakojo apie jų bajorišką kilmę ir ją pasakodamas, vis primindavo kiek daug reikėjo kovoti protėviams, kad šios šaknys išliktų. Taigi senasis Šimonis, savo vaikus tokiais pasakojimais mokė ginti savo šaknis jų kilmę ir jas puoselėti, saugoti nepaisant nieko. Taip buvo siekiama, kad vaikai išaugtų tvirti, savo šaknis žinantys ir kovingi žmonės, suvokiantys savo identitetą, jame puoselėtų tautiškumą, kurį vėliau ir patys esant reikalui galėtų ginti. Juolab, kad ir pats senis Šimonis gynė savo šaknis, taip parodydamas realų pavyzdį savo vaikams. Atėjus vokiečiams senis Šimonis pasakė jiems, kad kol jis bus gyvas, svetimi nešeimininkaus jo namuose. Jis tvirtai ir drąsiai gynė savo namus, jų didžią istoriją, kilmę. Taip ir numirė senasis Šimonių giminės vyras, paskutinis lietuvis bajoras Įsros pakrantėje, o jo namai buvo užgrobti svetimšalių. Tačiau nepaisant to, Šimonis išsaugojo tautiškumą, savita kultūra, savo vaikuose ir mokė juos puoselėti tiek pasakojimais tiek savo patirtimi. Taigi, tautiškumą galima išsaugoti žinant savo šaknis, jų kilmę, ir jas puoselėjant, net ir susidūrus su kita kultūra, kaip ir darė senasis Šimonis. Mokydamas savo vaikus tautiškumo, bei jį gindamas ir taip rodydamas pavyzdį jiems.
Tautiškumą taip pat galime išsaugoti visados prisimenant ir savo giminės šaknis, jų kilmė ir apie jas pasakojant ateities kartoms. Kai senis Šimonis saugodamas savo giminės tautiškumą nuo svetimšalių, mirė sumuštas vokiečių, daugelio jo vaikų laukė toks pats likimas. Vieni Šimonio vaikai mirė nuo skaudžios ir negailestingos vokiečių...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 652 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
3 psl., (652 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 3 psl., (652 ž.)
  • Word failas 14 KB
  • Įkeltas: 2021 m.
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti?

Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip  manipuliavimo išvengti? Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti?

Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti? Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Kaip praradimai keičia žmogų lietuvių literatūroje (M. Daukša, K. Donelaitis, S. Nėris)

Kaip praradimai keičia žmogų lietuvių literatūroje (M. Daukša, K. Donelaitis, S. Nėris) Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais.

Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais. Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.