Balys Sruoga
„Dievų miškas“
Dalia Grinkevičiūtė.
„Lietuviai apie Laptevų jūros“,
Antanas Miškinis
ciklas „Psalmės“,
eilėraštis „Rūpintojėlių Lietuva“,
Šiuolaikiniame pasaulyje yra daugybę pavojų: smurtas, žmogžudystės, prievartos – visa tai sukelia baimę. Tai labiau buvo jaučiama XX a. viduryje, kada vyko antrasis pasaulinis karas – masiniai trėmimai, masinės žudynės be visiško gailesčio, žmogaus teisių negerbimas, rasinė neapykanta, nebuvo puoselėjamos vertybės. Žmonės pateko į visišką prievartos pasaulį, tačiau net ir neįmanomomis sąlygomis turėjo išlikti žmogumi.
Koncentracijos lageriai – žmonių sugalvoti, naikinti pačius žmones. Tai visų laikų totalitarinės sistemos žiauriausias dalykas. Į koncentracijos stovyklas pateko daugybę nekaltų asmenybių: gydytojai, profesoriai, mokytojai, tapytojai, rašytojai, iš kurių buvo ir pats Balys Sruoga. Jis išgyveno didelę nuoskaudą, ištremtas iš savo mylimos Tėvynės, atskirtas nuo brangios šeimos. Kai baigėsi karas, grįžęs į Lietuvą, parašė romaną „Dievų miškas“, kuriame atskleidė visą tikrovę, kurios niekas nežinojo už lagerių ribų. Čia žmonėms neleisdavo išsimiegoti: tekdavo miegoti taip susispaudus, kad negalėjo ant kito šono apsiversti, langai buvo išdužę , todėl miegojo šaltyje. Valgyti gaudavo mažai - per dieną kelios riekės duonos , puodelis kavos ir lėkštė sriubos. Žmonės buvo verčiami dirbti sunkų beprasmišką darbą - kelmų rovimas ar rąstų tampymas. Tai vargindavo tiek fiziškai ,tiek psichologiškai. Be to, valdžia kiekviena proga mušdavo kalinius, o žaizdos gydavo labai lėtai. Tačiau baisiausia yra tai, kad kalinys lageryje nebuvo laikomas žmogumi. Galėjo likti visiškai nenubaustas už nužudymą, bet smarkiai atkentėti už bulvės ar morkos vagystę. Taigi konclageriuose klestėjo prievarta, žiaurumas, gyvybės nevertinimas bei žmonių menkinimas.
Karo metu ypač pasižymėjo sugriuvusios vertybės: laisvė, egzistencija, dvasinės ir moralinės vertybės. Ištremti žmonės jautėsi bejėgiai, turėjo blogas gyvenimo sąlygas – jiems tai buvo didžiausias siaubas. Gyveno tik ta minute, nežinojo, nei kas bus rytoj nei po kelių valandų. Viena iš tremtinių buvo ir pati Dalia Grinkevičiūtė. Atskirta nuo Tėvynės, išsekusi, būdama...
Šį darbą sudaro 555 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!